| Costel88 a întrebat:

As avea doua probleme:
1) Cum pot face sa ating note mai inalte, adica pot atinge note destul de inalte pe foce de cap( chiar si Lie Ciocarlie), dar pe vocea de piept mai greu
2) Nu pot canta doine, si as vrea sa imi spuneti daca stiti vreo metoda sa pot reusi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) Cred că te referi la voce de "minte" şi oarecum poţi să scapi de ea prin exerciţiu.Nici eu nu puteam să ating acute şi mă enervam rău pentru că atunci când încercam, falsam. Deci dacă, cânţi în fiecare zi câte puţin o să observi că timbrul dar şi rezonanta vocii tale se vor schimba.