| AndreiAndrei03 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de muzica gen rap trap... Puteti sa imi dati sfaturi si idei despre cum as putea sa ma apuc?

Răspuns Câştigător
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Cauta un instrumental bun, scrie versuri cat de cat inteligibile si cu mesaj direct. Depinde ce fel de trap vrei sa faci. Daca vrei sa concepi trap cum fac cei de la Migos atunci totul consta in instrumental si un hook-carligul. Daca vrei sa faci trapt cum face Kendrick Lamar atunci cauta un instrumental, scrie nuste versuri cu un mesaj puternic. Poti sa folosesti instrumentale de pe internet. Tot ce trebuie sa faci este sa scrii trap instrumental no copyright si jumatate din munca ta este deja rezolvata.