| BeTheChange a întrebat:

Aşa, să-mi satisfac şi eu curiozitatea: care sunt trupele voastre favorite de rock din România?
Fie lista cât de lungă! happy

9 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Truda
Cargo
Trooper
Bucovina
Altar

| RockNbeer a răspuns:

Truda
Luna Amara
Bucovina
Altar
13 Rituals
Trooper
Negura Bunget

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voltaj, Vunk, Iris, Cargo big grin.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Cargo, Bucovina, Negură Bunget, Trooper, Truda. Astea ca trupe favorite, sunt mai multe care-mi plac.

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

Trooper, truda, cargo, holograf, iris, bucovina si cam atat.

| punktum a răspuns:

Din pacate media din Romania da publicitate doar trupelor comercale, asa ca nu am prea multe cunostinte despre trupe rock romanesti.Dar imi place ult Cargo.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru punktum):

Poţi să le cauţi oricând pe net, pe youtube. Noi de unde crezi că ştim, de pe Vh1, Mtv sau Utv? I don't think so.

| BeTheChange explică:

Vă mulţumesc mult pentru răspunsuri. Trebuie să recunosc că până acum nu auzisem de câteva trupe menţionate de voi aici...dar după ce le-am ascultat, am ajuns să le îndrăgesc.
Vă mulţumesc încă odată pentru favorul pe care mi l-aţi făcut! Pace.

| vasilicarock a răspuns:

Trooper, Alternosfera, Luna Amara, Steelborn, Bucovina astea sunt trupele de rock romanesc care imi plac foarte mult!