| HappehKnife a întrebat:

Ascultam The Knife şi mă întrebam ce au ăştia manelari cu mzica rock? Colegii mei, care nu ascultă manele, dar tot nu le place muzica rock. Ştiu, gusturile nu se di scută. Dar ei nu zic doar că nu le place rockul, ci vin şi cu argumente de genul " Muzica rock e de rahat " sau " Tokio Hotel este o trupă emo ". În primul rând, muzica rock nu e de rahat, ci ei sunt de rahat. În al doilea rând, Tokio Hotel nu sunt emo.
Deci, ce părere aveţi despre mzica rock? Este cumva muzică " de emo ", cum o numesc colegii mei inculţi? Eu nu cred! Aştept părerile voastre...

Peace!
follow.your.heart ♥

4 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Si eu mai ascult rock si ce daca? dai in colo de cocalari! lor nu le place rockul pentru ca nu inteleg versurile.

| JH a răspuns:

Si eu ascult rock.Si iti spun ca nu e pentru toti.Iti spun si de ce nu e prea agreat stilul.Pentru ca nu este promovat si nu se asculta.Nu se incearca. Du-te la cineva si intreaba-l de ce nu ii place rockul. Stii de ce? Pentru ca 99% din cei care nu au ascultat rock in viata lor inteleg prin acest stil de muzica o chitara care tine un acord o toba care bum bum bum bum bum unu care rage ca vaca lu bunica si 2 pletosi care au tras prea mult pe nas si ii doare gatu.a.si rockerii sunt asociati cu Satana.Ei.Numai ca treaba sta altfel.>Rockul se imparte in fooarte multe categorii: hard rock, heavy metal, balade rock, punk rock, hardcore, celtic metal, celtic rock, viking metal, metalcore, blackmetal, folk metal, etc etc etc.Ei.fiecare asculta ce subgen al rockului ii place.Sau ma rog se bazeaza pe un subgen si mai "imprumuta" o piesa 2 din alte subgenuri.

Uite du-te la primul cocalar care il vezi in fata.sau la cei ce contesta rock`ul si pune-le o balada. Recomand Metallica-Nothing else matters... Du-te si pune`le si o sataneala de aia cum le zic eu uite.de ex. Deathdrive - Bathed in blood. dupa aia pune`le un RHCP-Californication.Si pun pariu ca o sa isi schimbe parerea. Sper ca te-am ajutat

| rockaholic a răspuns:

Nu stiu ce aulaughing
Si eu ascult rock si oricum aproape toti stiu numai manele si muzica genu` de pe one fm pentru. ca asta e promovata in ro.

| Owl a răspuns:

Muzica rock e ok. Si eu ascult si nu imi e rusine sa recunosc asta. Nu trebuie sa iti pese asa de mult de ce supun altii. Cat despre Tokio Hotel, nici mie nu imi plac.