| emydaisy a întrebat:

Dau funda! Eu sunt fana Tokio Hotel si mi place muzica rock! Colegii si prietenii(daca ii mai pot numi prietenii) isi bat joc de mine, ma batjocoresc intruna deoarece cum pot sa ii ascult eu pe descreieratii aia, pe dracii aia (indiferant daca sunt Tokio Hotel sau o alta trupa rock)! Incerc sa ii ignor, dar cateodata chiar reusesc sa ma scoata din pepeni, si atunci ii injur! Cate mesaje urate am gasit de la ei...Pe mess, in lista mea de "prieteni"nu am nici un coleg! Chiar m-am saturat sa se ia de mine! Nu ies niciodata cu cei din clasa mea, decat cu cea mai buan prietena care si ea e fana Tokio Hotel, si la fel este atjocorita! Mai bine ascult rock decat manele sau mai stiu eu ce gen de muzica care ne face tara de rusine!
Help me!

Răspuns Câştigător
| AlexC a răspuns:

Vezi tu in grupul meu de amici sunt persoane ce prefera diverse tipuri de muzica (in special manelele si muzica asta gen Inna de care nu ma mai pot ascunde) Eu si prietenii mei ( aia sunt amici) ascultam muzica straina sau soft, eu ascult rock si 80's. Ei cand vin astia cu telefoanele si merg pe strada cu fanfara lu' Guta ne luam de ei ( nu sarcastic) si le spunem sa asculte in casti nu pe strada. Cum ar fi sa scoatem toti telefoanle si sa bagam muzica!?
Asa si noi si ei si tu : Nu mai asculta muzica in public, decat in casti, dar ai grija ca pot aparea probleme de auz.
Nu ar mai trebui sa vorbesti cu persoanele acelea din moment ce gradul lor cultura este mult inferior, si nici tu sa mai recurgi la injuraturi, ca va plimbati in cerc.
Tu cu prietena ta puteti asculta muzica cand sunteti singure.

6 răspunsuri:
| TheFeeye a răspuns:

Toti colegii / prietenii tai sunt cocalari, nu? De ce mai stai cu ei daca au astfel de parerii? Gaseste si tu prieteni cu interese comune, si la scoala asculta si tu la casti, pentru ca poate cum te deranjeaza pe tine muzica din Romania asa ii deranjeaza pe ei tokio hotel ala, de acord cu mine, nu? Si cred ca e normal sa zica 'ce muzica e aia ma?', cum probabil spui tu despre manele ( desi aici sunt de acord cu tine laughing).
Daca te deranjeaza asa de mult ce cred altii despre muzica pe care o asculti, inseamna ca nici tu nu esti de acord cu asta.
Ai putea sa asculti un alt gen de muzica cantat in strainatate daca nu iti place ce se asculta in Romania ( sunt de aceeasi parere cu tine ). Daca nu ii poti invinge fii ca ei, daca tot iti pasa ce cred.
Dupa parerea mea ai putea sa incerci si alte genuri de muzica, pentru ca nu cred ca peste tot unde ai sa mergi tu se asculta rock, daca intelegi ce spun.
Gusturile nu se discuta, sweetie happy. Noroc, oricum.

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

"Mai bine ascult rock decat manele sau mai stiu eu ce gen de muzica care ne face tara de rusine!"
Da, iar Tokio Hotel face rock-ul de rusine.

Nu inteleg cum ai vrea sa te ajutam. Daca tu vrei sa asculti Tokio Hotel, asculta. Ce-ai vrea, sa venim si sa-ti speriem colegii?

| ilenutzza a răspuns:

In primul rand nu ar trebui sa iti pese de ei daca ei nu te plac pentru ca asculti acea formatie treaba lor fiecare e liber sa faca ce vrea sa asculte ce vrea asa ca nu ii baga in seama pentru ca ei nu stiu cat de penibili sunt.

| SomebodyNamedAnna a răspuns:

Poti sa le spui: "asta sunt eu si asta ascult! daca ati fi prieteni adevarati m'ati accepta asa cum sunt,indiferent ce muzica ascult. daca asta imi place,asta faac, ascult rock! f frumos din partea voastra. de'acum sa nu mai veniti sa vb cu mine, doar nu vreti sa vb cu o "proasta" care asculta rock!
siii cam atat...dur dar lasa ca e mai binelaughing arata cat de mult te'au enervat. apropo, nu te obliga ei sa asculti ce muzica vor eibig grin
poate te vei simti mai bine dupa ce le spuilaughing
Sper ca te'am ajutat!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, ei asculta manele sau house + ei nu-ti sunt prieteni thinking Oricum nu-mi place TH, sincer acum, NU mi se pare o trupa super tare, ce canta ei, eu il numesc rock comerciallaughing cand scot ei o melodie noua, toata lumea o asculta incontinuu 1 luna(maxim) dupa care asculta altceva. Mai bine ai asculta altceva, poate rock clasic sau mai bine zis, muzica bunalaughingthinking
Incubus, Bon Jovi, Queen, Muse, Metallica, Guns N' Roses, Sunrise Avenue, Savage Garden, Take That(nu e chiar rock, dar mergelaughing ), AC/DC, Led Zeppelin, Pink Floyd, Red Hot Chili Peppers, Aerosmith, The Cure(Melodia "The Love Cats" e fainalaughing ), The Cranberries, Iron Maiden, Rammstein, Depeche Mode, Ozzy Osbourne, Kiss, Rolling Stones, Roxette, Joan Jett(mai poti cauta si The Runaways), Scorpions, Megadeath, U2, Nightwish, Nirvana, Green Day, Apocalyptica, Three Days Grace,

| LexusBianca a răspuns:

Nu esti singura. Si eu ascult rock, dar nu TH. Imi place mult rock screamo, hard core, death core, metal. Genuri pe care altii le numesc "ciudate". Si de mine se iau multi ca : " De ce nu asculti JB?" sau alte chestii.
In grupul de "prieteni" de la scoala e o fata care asculta si manele dar si TH [ce combinatie straight face] si normal ca eu nu o suport. Am o prietena buna [din pacate e mai mare ca mine cu un an] care nu mi-a zis niciodata sa ma opresc sa ascult acest gen de muzica. Deci. exista si oameni intregi la minte. happy
Sfatul meu e sa-i lasi in lumea aia a lor si sa nu-i bagi in seama orice ti-ar zice. happy