| SkatM4 a întrebat:

Astept pareri/injuraturi pentru versurile mele ( RAP )... Multumesc anticipat. Dau si funda evident.

L'ai lasat pe el, pentru ala cu bani, esti o curva fato, nimic altceva
Tu nu sti ca sa iubesti, ai iubit in asa fel incat ai reusit sa ranesti
Degeaba esti tu frumoasa, ca el nu vrea sa te vada, l-ai ranit pentru ultima data, bai fata
Ai facut atata bravada pana cand l-ai prins in ambuscada, acum lacrimile curg ca o cascada
Crize de gelozie, multa prefacatorie, pentru ce? Incerci sa dai la actorie?
Tine pentru tine, ca nu vreau sa aud o scuza ce suna absurd
Gelozia face parte din noi dar gelozia ta, i-a lasat ploapele moi
Doi straini stand unu langa altu, findca intre ei a intervenit bogatu
A trecut o luna fara niciun buna, fara nicio vorba frumoasa adresata acelei persoane la care ai tinut odata
Cand te uitai la telefon si vedeai un apel nepreluat, era de la el, irelevant de parca ti-ar fi pasat
A pus suflet desi stia ca greseste, oricum stai linistita acum nu te mai iubeste
A fost orbit, mintit, a mers la infit prin abis trist, sentimentele nu s-au stins, s-au sinucis
Sti bine ca te-a iubit, da tu ce ai facut atata timp? Doar l'ai mintit
Poti sa-l astepti cat vrei, nu o sa vina, s-a simtit ca o ruina
Il credeai papusa, iar tu ventrilogul, te-ai jucat cu el, pentru el te credeai decalogul, acuma ai altu, fi fericita, la un moment dat si ala o sa se prinda
S-a lasat pacalit de vrajeala ta ieftina, a fost orb ca un liliac, s-a bazat pe instinct, si ca sa vezi instinctul l-a fraierit
Dar gata! s-a terminat, cross-over si schimba directia, si-a invatat lectia, sau macar da impresia
Pregateste-te ca vine lovitura
Daca ambalaju e frumos desenat, da produsu expirat, e nu mai bun de aruncat, findca e un ca., nu... trebuie sa ma abtin sa par civilizat
La cat de mult te-a iubit, felicitari esti singura ce a reusit, sa-i acapareze toata ura, hai striga cu mine hura!
Degeaba, incerci sa negi, ca nu iti pasa, nu poti sa ascunzi asta, ti se vede pe fata
Dintr-o joaca, a inceput sa-ti placa, da nu v-a mai fi niciodata, cum am fost altadata
Nu uita ca pana si o inima de stanga simte cateodata si incepe sa planga
L-ai ranit da ce conteaza cand astalalt te plimba cu masina pe strada nu te tine la o cina romantica acasa
Cu asta ai haine de firma, pe cand el strangea bani sa te scoata la film ma
I-ai dat papucii, ca sa te imbraci de la Gucci
Cu tine si-a gasit jumatatea intr-un fel, dar tot cu tine si-a pierdut jumatate de portofel
Zi-mi tu cum se numeste una ca tine si nu-mi spune materialista ca nu mai tine
Papuso, nu te mai uita asa urat la mine, sti bine ca l-a durut, in fine
Si nu te-am facut papusa, findca te consider vreo frumoasa, te-am facut papusa findca esti falsa
Iti dau ac si ata, acum croieste-ti un alt drum in viata
Dar fi fata desteapta, macar o data, si pleaca, fara ca el sa te mai vada vreodata
Nu poate spune adio, c-ai insemnat prea mult, dar poate spune ramas bun, si de acum merge singur pe drum
Piesa asta e pentru tine, daca nu te-ai prins, semnat Skat, dragostea s-a stins.

1 răspuns:
| kovacskriszti a răspuns:

Se poate si mai bine