| SkatM4 a întrebat:

Astept pareri/injuraturi pentru versurile mele ( RAP )... Multumesc anticipat. Dau si funda evident.

L'ai lasat pe el, pentru ala cu bani, esti o curva fato, nimic altceva

Tu nu sti ca sa iubesti, ai iubit in asa fel incat ai reusit sa ranesti

Degeaba esti tu frumoasa, ca el nu vrea sa te vada, l-ai ranit pentru ultima data, bai fata

Ai facut atata bravada pana cand l-ai prins in ambuscada, acum lacrimile curg ca o cascada

Crize de gelozie, multa prefacatorie, pentru ce? Incerci sa dai la actorie?

Tine pentru tine, ca nu vreau sa aud o scuza ce suna absurd

Gelozia face parte din noi dar gelozia ta, i-a lasat ploapele moi

Doi straini stand unu langa altu, findca intre ei a intervenit bogatu

A trecut o luna fara niciun buna, fara nicio vorba frumoasa adresata acelei persoane la care ai tinut odata

Cand te uitai la telefon si vedeai un apel nepreluat, era de la el, irelevant de parca ti-ar fi pasat

A pus suflet desi stia ca greseste, oricum stai linistita acum nu te mai iubeste

A fost orbit, mintit, a mers la infit prin abis trist, sentimentele nu s-au stins, s-au sinucis

Sti bine ca te-a iubit, da tu ce ai facut atata timp? Doar l'ai mintit

Poti sa-l astepti cat vrei, nu o sa vina, s-a simtit ca o ruina

Il credeai papusa, iar tu ventrilogul, te-ai jucat cu el, pentru el te credeai decalogul, acuma ai altu, fi fericita, la un moment dat si ala o sa se prinda

S-a lasat pacalit de vrajeala ta ieftina, a fost orb ca un liliac, s-a bazat pe instinct, si ca sa vezi instinctul l-a fraierit

Dar gata! s-a terminat, cross-over si schimba directia, si-a invatat lectia, sau macar da impresia

Pregateste-te ca vine lovitura

Daca ambalaju e frumos desenat, da produsu expirat, e nu mai bun de aruncat, findca e un ca., nu... trebuie sa ma abtin sa par civilizat

La cat de mult te-a iubit, felicitari esti singura ce a reusit, sa-i acapareze toata ura, hai striga cu mine hura!

Degeaba, incerci sa negi, ca nu iti pasa, nu poti sa ascunzi asta, ti se vede pe fata

Dintr-o joaca, a inceput sa-ti placa, da nu v-a mai fi niciodata, cum am fost altadata

Nu uita ca pana si o inima de stanga simte cateodata si incepe sa planga

L-ai ranit da ce conteaza cand astalalt te plimba cu masina pe strada nu te tine la o cina romantica acasa

Cu asta ai haine de firma, pe cand el strangea bani sa te scoata la film ma

I-ai dat papucii, ca sa te imbraci de la Gucci

Cu tine si-a gasit jumatatea intr-un fel, dar tot cu tine si-a pierdut jumatate de portofel

Zi-mi tu cum se numeste una ca tine si nu-mi spune materialista ca nu mai tine

Papuso, nu te mai uita asa urat la mine, sti bine ca l-a durut, in fine

Si nu te-am facut papusa, findca te consider vreo frumoasa, te-am facut papusa findca esti falsa

Iti dau ac si ata, acum croieste-ti un alt drum in viata

Dar fi fata desteapta, macar o data, si pleaca, fara ca el sa te mai vada vreodata

Nu poate spune adio, c-ai insemnat prea mult, dar poate spune ramas bun, si de acum merge singur pe drum

Piesa asta e pentru tine, daca nu te-ai prins, semnat Skat, dragostea s-a stins.

5 răspunsuri:
| fearlessss a răspuns:

Bai e ok, dar e, cum sa zic, cam,, fumat`` subiectul.Vad ca asculti Haarp Cord hm..nu prea se vede, ei ne invata sa nu judecam si sa fim mai buni, tu aici ce faci? Nu zic ca nu ai dreptate in versuri si ca nu ar fi un lucru real care se intampla des, doar ca, totusi..asculti Haarp laughing
Ma rog.Incearca sa faci si cu alt mesaj si sa postezi aici, sa vedem ca stii sa bagi si altceva in rime.Ca asa sincer multi putem face,adevaratii raperi au mesaje mai,,profunde'' (ex:Cedrea- rege, religia, conspiratia, Dragonu-experienta lui de viata cu drogurile, Nimeni Altu-toata viata lui de strada si altii )

| SkatM4 explică (pentru fearlessss):

Guvernu fura, nu pateste nimic

Ba din potriva, astia au bani sa-si cumpere zi de zi o noua vila la pachet cu o masina

De la mare la mic fura in nesimtire fara oprire

Ne zambesc cordial, spunandu-ne ca de maine va fi bine, sperante false, chiar dureroase

Demoni deghizati in ingeri pazitori se afla printre noi

Iadul e gol oameni buni, demonii se afla chiar aici langa noi, ce ne cumpara sufletu' cu niste foi

Si ce e cel mai rau, fura de la noi, oameni de rand

De la cel mai mare si rau pana la cel mai mic si plapand

Fete elocvente, rebuturi incoerente, care pentru bani si-ar vinde fratele

Ati uitat de unde ati plecat? Manca-ne-ati ****, erati la fel ca noi

Ati dat de bani, ati epatat, nici nu ma mir ca aveti bani, la cat ***** ati mancat

Avem o tara minunata, istorie bogata, o traditie frumoasa

Dar voi o stricati, d'aia tara noastra joaca la pitici, asta sa n-o uitati

Popoare uitate, retrogradate, calcate in picioare de masonerie, asta o mare porcarie!

Intr-un fel si noi suntem problema

Romanii isi numara zilele spunand ca a mai trecut una

E fenomenul de turma, d'aia nu alegem niciodata calea cea buna

Ai clipit, buff ziua s-a dus, lasam pe maine ce n-ea fost prea lene sa facem azi, si asta ne aduce numai bele

Stam cu mainile-n san, si nu actionam, asteptam un miracol, sau o stea cazatoare sa ne punem dorinta cea mare

Crezi ca puterea se afla-n mainile lor? Ia reconstituie fratioare, fara noi astia n-ar mai fi nimic, niste epave uitate

Mi-au luat identitatea, insa nu o sa-mi ia niciodata demnitatea si fermitatea

Banii dezbina famili, cum **** mea s-a ajuns aici?

O familie e un dar capatat de la Dumnezeu, daca o sa o strici te risti, crezi o s-o mai repari? I-a ghici.

Strainii vin si ne fura pe fata, plecati in morti vostri, asta e Romania noastra

Bunici nostri n-au luptat degeaba in razboi, nicidecum pentru voi, ni se rupe de promisiunile voastre, oricum am fi norocosi daca am primi macar putin noroi

Se vrea pace, fara durere da asta e imposibil cu voi la putere

Ne dorim sa va vedem, tarandu-va-n noroi, cersindu-ne o bucata de paine

Si noi sa va dam exact ceea ce nea-ti dat si voi

Ne distrag atentia, de la problemele reale

Afinsandu-le ca pe unele banale

Probleme mentionate zi de zi, sunt divorturile acelor ''vedete''dependente de atentie, macara de o faceati si voi in discretie

Vreti atentie? Iesiti din anonimat, citind o carte, ar fi un miracol adevarat

In timp ce ei ne fura pe fata, si se dau saraci

O victima a sistemului asta bolnav, cauta sa se inveleasca noaptea cu saci

Trebuie sa ne eliberam din starea de sclavie, de robie sau iobagie, numeste-o cum vrei, e tot una, altfel vine din nou peste noi furtuna

Domnule presdinte, ti-o zic pe fata, tine minte, fara tine ar fi mult mai bine

Daca nu sunt destul de creditabil, intreba-ti poporu, si o sa afli raspunsu

Demisia sau nu mai prinzi pensia!

Ai de ales, abdicare sau detronare.

Sugi din pensiile batranilor, te invitam sa mai sugi si altceva, sa te ajut eu cu-n indiciu, e la fel de mare ca tine, si aveti ceva in comun, aceeasi chelie

Al Treilea Razboi Mondial, a inceput e aici e acum

Un razboi psihologic, economic.

O tara nu poate fi supusa prin violenta

Dar pot fi cucerita si inrobita din punct de vedere economic fie ca esti sau nu dornic

Fi fara temeri, fara frici, ai sa intalnesti multi inamici

Auzi tu cica criza, economica

Mare parte abureala si restul doar vrajeala!

Daca toti am avea, care ar mai fi farmecul banului

Cum ne-ar mai putea manipula, daca puterea banului n-ar mai exista?

Banu' e ochiul, dracului trebuie sa spun

Credinta e ochiu Domnului vreau sa spun

In goana dupa bani suntem constienti ca uitam de credinta

Uitam ca si noi suntem o fiinta

Ce nedeosebeste de animale, avem ratiune, in rest traim in aceeasi salbaticiune

Alergam dupa bani, da' nu capatam nimic

In schimb, uitam de Dumnezeu si asta e cel mai grav, ajungem sa credem ca suntem cate un semizeu adevarat

Dupa ce o sa muriti, bani nu vor mai conta absolut nimic, in schimb poate atunci veti fi cu adevarat fericiti

Alergam dupa bani, parem ca avansam, e doar o iluzie

ca Fata Morgana, fugim asemenea unor melci, facandu-ne creieri terci

Prefer sa fiu sarac lipit, da' cu o avere de nedescris

Ce o port vesnic in suflet, credinta in Dumnezeu v-a birui mereu, in sufletu' meu

Ne e mult mai frica de controloru' de pe R.A.T.B decat de Dumnezeu nostru din cer

Charles Darwin si teoria evolutionista

O alta abureala colosala, un alt plan masonic fara indoiala

Illuminati vor controlu global din U.S pana-n Amsterdam

Mass media ne manipuleaza ca la carte facand parte din Illuminati

Tu esti papusa iar ei ventrilogu, nu fa pe prostu, nu isi are rostu sti ca asa e la fel de bine ca mine

Stau la distanta, unii ne privesc cu lorneta alti cu luneta, asistand la un spectacol ca la teatru, daca inca n-ai inteles stai jos ai nota patru

Ne dau droguri, ce ne tin la pamant, par ca ne interzic, da ceea ce nu stim

E un joc pshioligic, cu cat e mai interzis, cu atat e mai dorit

La fel pomu' interzis, asa ceva nu poate fi admis

Banii, drogurile, si prostia, primordiale pe pamant, un bun deznodamant.

Politiceni mincinosi, care zic ca ne reprezint, daca v'as spune cat de prosti sunteti, ar fi un alint

Democratie? Mi-e mi se pare oligarhie, ne intoarcem la perioada de sclavie

Totu' mi se pare o porcarie, avem nevoie de o revenire

Mesaje ascunse, peste tot, daca nu le vezi esti un netot

Cat de curand vom purta toti chipuri, vom plati cu chipu' si pentru' o simpla punga de chipsuri

Ne vor monitoriza ca pe niste cobai banali, nu vom mai avea nici o putere de a riposta, sa te ti bine, abia atunci o sa devina viata grea

Pentru a le face viata mai usoara lor.Cui? Conducatorilor

Bag ****-n chipu' tau, vrei sa ne controlezi? Controleaza-ne de ****, noi suntm cei ce se pisa pe tine, chiar daca tie nu-ti comvine

N-o sa reusiti niciodata, sa puneti stapanirea pe acesta tara, asta e imposibil cat timp suntem noi aici, nu uitati suntem romani, n-avem frici

In frunte cu victoriile lui Mihai Viteazu cu poeziile lu' Eminsescu, cu vioara lui Enescu, da exact avem istorie, avem traditie si sa nu uitati avem conditie

La cate tepe ati dat, avem nevoie de un nou Tepes cu cate o teapa mare pentru fiecare, atunci sa vedem care pe care

Romani haideti sa ne tinem de mana, suntem toti la fel, pentru ca avem limba romana

Nu ma intelege gresit nu sunt vreun patriot, dar nu vreau sa fiu nici robot

Daca nu as fi nascut in Romania, poate ca nu mi-ar pasa

Da e tara mea, si mor pentru ea, aici m-am nascut aici trebuie' sa mor

Nu vreau sa aud de la copilul meu, I love you daddy

Tot ce vreau sa aud e un te iubesc tati

Regret ca e nedrept ca dintre toti tu sa fi singuru corect

Poti sa astepti sa treaca ani, tot ramai un nimeni in tara lui Bugs Bunny

Diavolu' e peste tot, si rade de noi, cum pentru bani ne impartim topoare pana la desfigurare

Pe orice produs, care la prima vedere pare perfect o sa gasesti totusi un defect, pe codu' de bare se afla numarul' 666 fratioare, numarul' fiarei!

Illuminati vor controlu absolut, tu numai sa nu-i incurci, ca altfel o incurci

Nu vor banii, deja ii au, vor mai mult de atat, vor control global

Vor un Guvern Unic Mondial, fara niciun Dumnezeu, mai rau ca in Evul Mediu pentru asta credinta, ramane singruru' remediu

Parerea unui copil nu mai conteaza, cand un o copil deschide gura, cineva e gata sa-l pocneasca

Nu asa nu se mai poate bai frate, uita-te la mine, copilul din fata ta vorbeste de dreptate

Tot ce am nevoie, e un pix si-o foaie, ambitie am destula, ca sa-mi tranzmit trairile interioare

Daca nu reusesti sa ma inghiti ia-ma cu apa, si-o sa-ti treaca

Un subiect expirat, fumat da' prea important, sa fie uitat

Multi au sfarsit impuscati, asasinati, pentru ca au avut curaju' sa vorbeasca nu sa trancaneasca nu e asa Tupac?

Odihneste-te in pace, nimeni nu te-a uitat, ai fost si vei fi in continuare un om respectat

Sunt prea mic ca sa-i rostesc numele, da uite-o ca o fac, respect inca o data, v-am lasat.

Mai vrei?

| fearlessss a răspuns (pentru SkatM4):

Astea da happy. Bravo frate, sunt geniale, tine-te de rap ca te descurci. Daca mai vreau? Pai daca vrei sa mai scrii poti sa le scrii ca.imi place sa le citesc happy Fa putin mai scurte unele versuri, daca vr un sfathappy In rest, mesajul e genial.Sa ghicesc. Cedry2k preferatul tau? happy :3 App: azi e ziua lui Cedrea happy

Răspuns utilizator avertizat
| florin5000 a răspuns:

Tare compozitia