| SkatM4 a întrebat:

Am scris niste versuri, astept pareri, pentru ca vreau sa stiu daca s-o mai continui sau nu.Multumesc anticipat.

L'ai lasat pe el, pentru ala cu bani, esti o curva fato, nimic altceva
Degeaba esti tu frumoasa, ca el nu vrea sa te vada, l-ai ranit pentru ultima data
Crize de gelozie, multa prefacatorie, pentru ce? Incerci sa dai la actorie?
A pus suflet desi stia ca greseste, oricum stai linistita acum nu te mai iubeste
Sti bine ca te-a iubit, da tu ce ai facut atata timp, doar l'ai mintit
Poti sa-l astepti, cat vrei, sti bine ca n-o sa vina, nu mai vrea niciodata sa vada una ca tine
Il credeai papusa, iar tu ventrilogul, te-ai jucat cu el, pentru el te credeai decalogul, acuma ai altu, fi fericita, la un moment dat si ala o sa se prinda
Pregateste-te ca vine lovitura
Degeaba esti tu frumoasa, daca esti proasta
Daca ambalaju e frumos desenat, da produsu expirat, e nu mai bun de aruncat, findca e un că..., trebuie sa ma abtin sa par civilizat
La cat de mult te-a iubit, felicitari esti singura ce a reusit, sa-i acapareze toata ura
Degeaba, incerci sa negi, ca nu iti pasa, nu poti sa ascunzi asta, ti se vede pe fata
Dintr-o joaca, a inceput sa-ti placa, da nu v-a mai fi niciodata, cum am fost altadata
Papuso, nu te mai uita asa urat la mine, sti bine ca l-a durut, in fine
Si nu te-am facut papusa, findca te consider vreo frumoasa, te-am facut papusa fiindca esti falsa.

Răspuns Câştigător
| Erick1 a răspuns:

E destul de ok, dar ar putea sa fie si ceva mai bine. In anumite se parti se vede ca te-ai chinuit sa faci rima si pe alocuri nu a cam iesit. Dar per total e bine, continua sa scrii si o sa iti iasa din ce in ce mai bine.
PS: Ai grija cu gramatica, e foarte importanta

5 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

E frumos compus.

| Deliiiia a răspuns:

E destul de bine, incearca s-o inregistrezi, sa vedem cum e pe ritm.

| Georgemy2 a răspuns:

Foarte frumos big grin

| HighDefinition a răspuns:

Ai un talent foarte aparte.
Trebuie sa continui, poate in vitorul apropiat sa ajungi Compozitor.

| fakeheart1334 a răspuns:

Misto versurile! Parerea mea ar fi sa le continui.