| SkatM4 a întrebat:

Astept pareri/injuraturi pentru versurile mele ( RAP ). Multumesc anticipat, dau funda.

L'ai lasat pe el, pentru ala cu bani, esti o curva fato, nimic altceva
Degeaba esti tu frumoasa, ca el nu vrea sa te vada, l-ai ranit pentru ultima data, bai fata
Ai facut atata bravada pana cand l-ai prins in ambuscada, acum lacrimile curg ca o cascada
Crize de gelozie, multa prefacatorie, pentru ce? Incerci sa dai la actorie?
Tine pentru tine, ca nu vreau sa aud o scuza ce suna absurd
Gelozia face parte din noi dar gelozia ta, i-a lasat ploapele moi
Doi straini stand unu langa altu, fiindca intre ei a intervenit bogatu
A trecut o luna fara niciun buna, fara nici o vorba frumoasa adresata acelei persoane la care ai tinut odata
Cand te uitai la telefon si vedeai un apel nepreluat, era a lui, irelevant de parca ti-ar fi pasat
A pus suflet desi stia ca greseste, oricum stai linistita acum nu te mai iubeste
Sti bine ca te-a iubit, da tu ce ai facut atata timp? Doar l'ai mintit
Poti sa-l astepti cat vrei, nu o sa vina, s-a simtit ca o ruina
Il credeai papusa, iar tu ventrilogul, te-ai jucat cu el, pentru el te credeai decalogul, acuma ai altu, fi fericita, la un moment dat si ala o sa se prinda
Pregateste-te ca vine lovitura
Daca ambalaju e frumos desenat, da produsu expirat, e nu mai bun de aruncat, findca e un ca., nu... trebuie sa ma abtin sa par civilizat
La cat de mult te-a iubit, felicitari esti singura ce a reusit, sa-i acapareze toata ura, hai striga cu mine hura!
Degeaba, incerci sa negi, ca nu iti pasa, nu poti sa ascunzi asta, ti se vede pe fata
Dintr-o joaca, a inceput sa-ti placa, da nu v-a mai fi niciodata, cum am fost altadata
Nu uita ca pana si o inima de stanga simte cateodata si incepe sa planga
L-ai ranit da ce conteaza cand astalalt te plimba cu masina pe strada nu te tine la o cina romantica acasa
Cu asta ai haine de firma, pe cand el strangea bani sa te scoata la film ma
I-ai dat papucii, ca sa te imbraci de la Gucci
Cu tine si-a gasit jumatatea intr-un fel, dar tot cu tine si-a pierdut jumatate de portofel
Zi-mi tu cum se numeste una ca tine si nu-mi spune materialista ca nu mai tine
Papuso, nu te mai uita asa urat la mine, sti bine ca l-a durut, in fine
Si nu te-am facut papusa, findca te consider vreo frumoasa, te-am facut papusa findca esti falsa

4 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Unele versuri sunt ok, altele sunt copilăreşti, gen ultimul vers. Unele conţin nişte exprimări care lasă de dorit. Nu mi-ar plăcea să aud în nicio melodie, în nicio limbă un tip care zice "băi fată". Pare pueril şi cred că mi-ar zgâria timpanele.
Iar subiectul e atât de gay. Eşti băiat, nu o disperată "rănită" de nu ştiu ce "porc".
Şi, mai pe lângă, ai greşeli de scriere care mă calcă pe nervi. Ok, înţeleg că o să le cânţi, dar e atât de neplăcut să vezi un artist bun (nu că tu eşti) care nu ştie câţi de i trebuie să pună...
Mi-ar plăcea să le aud pe beat, totuşi. Sunt foarte curioasă cum ar suna. Cine ştie, poate iese ceva

| Deaad a răspuns:

Hello again! Primele 5 sau 6 strofe nu mi se par cine stie ce dar celelalte au fost foarte bune, felicitari! Mai ales ultima. Oricum, mai bune ca predecesoarele.

| IrinaSinzianu a răspuns:

Esti genial. Felicitari, chiar te pricepi. Tine-o tot asa.

| AddrianaAlexandra a răspuns:

Sunt geniale