| Madalina_6514 a întrebat:

Aveti ceva impotriva manelelor?

Răspuns Câştigător
| Carlaaa a răspuns:

Nu.
Eu una nu am nimic impotriva. Pur si simplu nu imi plac.Asa cum eu ascult Green Day, Limp Bizkit, Papa roach etc, asa altii asculta manele.
Este dreptul fiecaruia sa asculte ce vrea.
Nu ii inteleg pe cei care zic,, suntem anti manele, dar mai ales anti manelisti ".
Asa cum lor le place un tip de muzica si celorlalti li se da dreptul sa asculte ce vor...

33 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Nu.
dar nu imi mai plachappy

| George1510 a răspuns:

Nu ascult manele dar nu am nimic cu cei care asculta, si nici cu cei care canta manelebig grin

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, am!

| Petronela a răspuns:

Nu dar nu le suportx(x(

| Razvan a răspuns:

Impotriva mesajului transmis de manelewinking

| ioana181 a răspuns:

Nu, doamne fereşte. Îmi place să ascult maimuţe văitându-se. laughing

| BlueEyes a răspuns:

Ooof, manelele astea. Mie imi plac unele melodii cantate de Salam, el chiar are o super voce si unele melodii sunt frumoase rau, eu le ador! Dar de restul manelistilor nu stiu ce sa spun, mai sunt cativa care canta asa mai frumos, dar majoritatea sunt varza. Daca au si ei o masina si niste bani acolo, automat trebuie sa se apuce de cantat manele.Melodiile trebuie sa fie neaparat despre cat de multi bani au, cat de multe femei au, cat sunt ei de "smecheri" E "pà trend"laughing Impotriva astora, DA, am ceva! Sunt penibili.No ofence.

| AlexBitza a răspuns:

Cu genul muzical hmm sa zic ca nu am nimic cu toate ca melodiile sunt copiate dupa muzica orientala si sunt "bagate" versuri din astea cu bani femei masini si altele, plus ca interpretii sunt niste... sa le spun oameni care nu au nici cel mai mic grad de cultura deci nu ai ce invata.

| loredana2012 a răspuns:

Impotriva lor, nu. Pur si simplu, ignor acest gen de "muzica". Pe mine ma deranjeaza manelistii. Una e sa asculti manele linistit, in casti, si alta e sa iti dai telefonul la maxim intr-un metrou, sa auda toata lumea "Buzele tale, doua petale". Sa mai zic ceva si cat de infecti sunt manelistii?

| gabriela007 a răspuns:

Gusturile nu se discuta... oricum mie nu-mi plac, dar n-am nimic cu cei care asculta

| Roby67 a răspuns:

Este o muzica care trezeste agresivitatea in mine si de aia o ocolesc.

| madalicious a răspuns:

Nu. In trecut si eu am ascultat manele, desigur mai ascult din cand in cand, cand mi se potriveste o anume melodie. laughing

| ladylove a răspuns:

Eu nu ascult, dar nu am nimic impotriva celor care asculta.Fiecare are dreptul sa asculte ceea ce ii placehappy.

| MidnightLady a răspuns:

Da, am impotriva faptului ca majoritatea din cei ce le canta e agramata, ca sunt o explozie de incultura si mai ales impotriva celor ce le asculta si isi schimba comportamentul si stilul de viata influentati de aceasta muzica. Cu restul, cei care stiu sa le asculte ca pe o muzica de petrecere sa zicem, n-am nimic.

| traficanta a răspuns:

Nu n`am nimic, unora chiar le place. Dar eu chiar nu ascult, n`am nimic cu cei ce asculta, sincer, dupa cum am mai spus si in alte raspunsuri de acest gen, gusturile nu se discuta.

| neynya_4078 a răspuns:

N-am nimic.Doar ca nu-mi face placere sa le ascult happy

| geoolina a răspuns:

Nu doar ca nu imi place sa ascult acest gen de muzica dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii injur pe oamenii care asculta manelecum fac alti oameni

| Momo_4574 a răspuns:

Da! am multe, le urasc din toata inima pentru ca in primul rand, aceia nu este muzica! Haide frate, numai cei cu capul ar putea asculta asa ceva. Am auzit odata din intamplare pe strada probabil de la un cocalar, care avea ''lalaiturile '' la maxim, si sincer imi venea sa ii dau foc. Rezulta din tot : straight face Poluare sonica! Si repet din nou, pentru ''fanii '' manelelor straight face. Nu se poate numi muzica!sad zaw face de ras ramura muzicii... u~U

| mihaitza93 a răspuns:

Mie nu-mi plac, dar nu-i frumos ce e frumos da'i frumos ce-mi place mie

| EBE a răspuns:

Da. nelucid sa fii pentru a asaculta o astfel de muzica, acum sincer laughing de ce ai asculra o melodie cu valoare gramaticala 0 cu voci super urate?!

| smaranditza a răspuns:

Iehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

| Cezar17 a răspuns:

What? tie iti plac manelele?

| charlottew a răspuns:

Da, am.Sunt de acord cu ciumalaxa.

| NoKidding a răspuns:

Nu!

| NoKidding a răspuns:

Nu.

| Klax187_2507 a răspuns:

Nu.Nici impotriva celor care asculta acest gen de muzica.Muzica influenteaza personalitatea foarte putin, deci un om nu poate fi caracterizat dupa genul de muzica pe care-l asculta, parerea mea.Bafta!

| hevy a răspuns:

Nu am nimic impotriva unele sunt dragute! fundita?

| anonima_2498 a răspuns:

Da! le urasc! nu au niciun sens! sunt handicapate si iacasa! iak iak! nu stiu unii oameni cum pot asculta asa ceva!:-&!

| Doar eu_5952 a răspuns:

Le urasc! Pur si simplu!