| anonim_4396 a întrebat:

Azi e ziua unuia dintre cei mai mari oameni ale acestei planete. Elvis Presley. Regele rock-ului dar si om de om. Pe langa concertele caritabile care le avea anual, se stia ca isi tine prietenii apropate, ajutandu-i mereu cu bani. Era cunoscut ca dadea oamenilor bani "pe inpuls", doar sa auda ca o familie e mai de mama ei, ori le platea chiria. ori le lua chiar casa. Si la multi facea asa. De ce in ziua de azi numai exista asa ceva? Ma uitam la Jay Z- in 2014 a facut 60 de milioane de dolari ( are vreo 400 in total ) si abia daca a dat 60 de mii la " chestiile " caritabile ( am uitat cum se numesc ). Ce dracu fac oamenii astia cu atatia bani? Nici la altii nu da cine stie ce, dar si ei se sterg la fund cu bacnote de 100$. Se vede diferenta intre Elvis Presley si restul oamenilor.

4 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Si Bill Gates a donat miliarde in actiuni caritabile.

| anonim_4396 explică (pentru RaduTN):

Una e sa dai bani asa si alta e sa dai ceva in mana. nu stiu de ce dar nu am avut niciodata incredere in astia cu "actiuni caritabile ". oricum din cate am citit, cand va crapa va dona aproape toate miliardele lui la actiuni caritabile, cred ca jumate de America se roaga sa moara mai repede laughing.

| Teardrop a răspuns:

I-au omorât, aia s-a întâmplat cu ei. Cine dracu mai se încumetă să ajute oameni public, când se ştie ce-au păţit Michael Jackson sau John Lenon?

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Am cifre rotunde in conturi dar inca sunt oameni de afaceri, investitori si pretuiesc bani chiar daca ii au din plin. Oricum multi milionari au propile lor instituti caritabile.Cat despre muzicieni probabil ca isi cumpara masini si bijuteri.