| Dek a întrebat:

Buna all!

Imi plac sa compun am doar 12 ani dar nu prea am idei!
Despre ce as putea scrie intr-o mel vreau s-o fac gen rap/hip-hop!

Help funa si vot!

2 răspunsuri:
| Bullpit a răspuns:

Sa compui.atat de usor pentru unii, dar totusi atat de greu...Pai gen rap.trebuie sa fie o poveste.Ia ca exemplu un anume eveniment.atentatul din 2001 [cele 2 turnuri gemene], si fa un anume joc de cuvinte.Incearca sa nu folosesti prea des aceleasi rime.Propozitiile sa fie scurte, sa nu depaseasca 4 masuri (4 masuri = 5 secunde [adica ai 5 secunde din instrumental la dispozitie, ca sa spui randul ales]). Cam atata. Sper ca te-am ajutat. Daca ai probleme.trimite-mi un mesaj, si te ajut eu.[nu am nevoie de funda si nici de vot]

| PhotoShop a răspuns:

Compune despre viata in Romania inspirate din melodiile B.U.G. mafia big grin Daca reusest izim isi mie versurile happy Bafta! FUNDA?