| Ramo137 a întrebat:

Bună Am o problemă mică.
După săptămâni de căutat profesori de canto în București am reușit să fac două ședințe.
Prima ședință de testare gratuită ieri, care a fost 30 de minute, eu trebuia să fac cu vocea notele pe care fata aceea (mai tânără ca mine în jur de 21 de ani) le făcea pe pian. Nu mi au ieșit toate, unele da unele nu. Și când îi spuneam că chiar nu îmi dau seama să reproduc nota de la pian cu vocea mea a zis că nu vreau de fapt. Eu fiind cu zero experiență în cântat. Mi-a spus ca la ritm stau super bine si sa incerc sa cant la tobe, ca la voce dureaza 6 luni-12 luni sa intonez notele corect

Nu am prea rezonat cu fata aceasta mi se părea că mă judecă și mi-a și spus să nu mai cânt și rock fiindcă îmi distrug vocea. am mai ales să cânt o piesă de față cu ea și și a dat ochii peste cap a spus că puțină lume poate să cânte acea piesă. și a oftat de multe ori de parcă nu o să reușesc... Și mi-a spus că o să fie foarte greu cu mine?‍?

Și astăzi am fost în altă parte la o fată de vârsta mea, inițial am crezut că din nou nu o să mă înțeleagă si nu o să aibă răbdare cu mine, dar a avut răbdare, a fost super de treabă și funny, ne am înțeles bine la comunicare, m-am simțit mai largul meu, mai liniștită și nejudecata?
De aceea cred am și cântat notele de pe pian aproape pe toate perfect, am trecut testul cu brio la ea. Nu mi-a reproșat nimic fiindcă iubesc rock ul, a zis că dacă cânt și nu mă doare gâtul este bine, nu mi-a zis să mă opresc din ceva ce iubesc.

Mai am luni o testare gratuită la canto, cu un bărbat în jur de 30 35 de ani, și mai rămâne să văd cum mă înțeleg cu el, dacă sunt liniștită, dacă nu mă judecă, dacă are răbdare cu mine și chiar dorește să mă învețe să cânț sănătos și bine

Și apoi o să vină partea cea mai grea sa aleg pe cineva. asta este problema pe care o am? și mă face foarte tristă îmi vine să plang.

dacă renunț la cineva, de exemplu la fata din ziua aceasta, pentru că poate este mai bine la domnul de luni unde voi fi să fac testarea, si poate în timp îl cunosc și văd că nu este bine și vreau înapoi la acea fată și nu mă mai primește...

6 răspunsuri:
| Ramo137 explică:

Ce ajutor e asta? care sunt frustrarile tale interioare de asa stii tu sa comunici si sa 'ajuti''? block si raport la admini

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramo137):

Ca fapt divers - care stă în centru la casă din ei? Pe ăla să îl alegi.

| Ramo137 explică (pentru anonim_4396):

Al 3 lea profesor a fost cel mai fain, m-am inteles bine, e aproape si nu ma rupe la buget laughing aici am ramas

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să discutăm după întâlnirea de luni.

| Lioana a răspuns:

Asta e. Va trebui sa iei o decizie. Scrie-ti pe o lista avantajele si dezavantajele la fiecare persoana si alege-o pe cea mai potrivita pentru tine. Orice vei alege, sa nu regreti pentru ca vei lua decizia cea mai buna.
Urmeaza-ti visul! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci ai de ales 1 din 3 profesori. Alege pe cea de azi.