| lupumihaita a întrebat:

Buna, am un sistem Logitech Z-5500 el este 5.1 adica 5 boxe si un Subwoofer, intrebarea mea este pot dubla boxele? Mai exact am cumparat acelasi model de difuzoare de la acelasi sistem si as vrea sa pun 10 in loc de 5 cate 2 boxe identice pe fiecare canal, ar functiona fara sa deterioreze partea de amplificare a sistemului? A mai incercat cineva ceva similar?

2 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

In teorie, adaugarea a inca 5 difuzoare identice ar putea fi posibila, insa nu este garantat ca acest lucru nu ar putea avea un impact negativ asupra amplificatorului din sistem. Este recomandat sa verificati manualul sau sa consultati un tehnician calificat inainte de a realiza aceasta modificare, deoarece suprasarcina amplificatorului poate duce la deteriorarea acestuia sau la alte probleme de functionare

| lupumihaita explică (pentru DjSannan):

Multumesc,am conversat si cu cei de la Logitech
Support si nu recomanda mai multe difuzoare decat cele din setul original insa am aflat raspunsul pe Youtube oarecum dar nu gasesc in Europa acel cablu splitter de conectie este doar pe amazon Canada
https://www.youtube.com/watch?v=Ugjl4r6uVog