| Em14 a întrebat:

Salut, cand inregistrezi vocea in studio cat timp canti adica versurile in cat timp le citesti te poti si oprii? adica daca nu poti canta de exemplu 3 strofe incontinuu(ma refer la muzica rap) si inregistrez singur, ca de 5 ani compun dar nu am avut curajul sa inregistrez....si am vazut am flow am ritm dar nu stiu la inregistrat cum sa cant cat timp pot pune pauza gen?

Răspuns Câştigător
| P3d1a a răspuns:

Inregistrezi melodia, o editezi, modifici anumite aspecte ale sunetului (bass, treble, pitch, effecte etc). Faci si un instrumental ca sa iti avantajeze piesa.

FL Studio este probabil cel mai bun program de compus instrumentale si editat piese.

2 răspunsuri:
| P3d1a a răspuns:

De ce nu inregistrezi singur pe PC? Nu are rost sa platesti la Studio daca nu are cine sa te asculte.

| Em14 explică (pentru P3d1a):

Pai asta vreau pe pc am un mini studio improvizat gen si incerc sa aflu cum inregistrez stiu sa produc scriu inregistrez dar la cantat gen ca sa fie ceva cat de cat decent vreau sa sune nu ca si cum m as inneca

| P3d1a a răspuns (pentru Em14):

Inregistrezi melodia, o editezi, modifici anumite aspecte ale sunetului (bass, treble, pitch, effecte etc). Faci si un instrumental ca sa iti avantajeze piesa.

FL Studio este probabil cel mai bun program de compus instrumentale si editat piese.