| MangoGirl a întrebat:

As vrea sa iau lectii de chitara...sunt incepatoare.Stau in Bucuresti, sector 2 si mi-ar placea sa incerc chitara.Momentan e doar o initiativa(nu am nici chitara)dar toate au un inceputbig grinMa poate cineva ajuta... poate cineva sa-mi recomande vreun instructor(de preferat o domnisoara/doamna). Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| MariusFurduescu a răspuns:

Buna, pentru cursuri de chitara te pot ajuta eu. Metoda mea este foarte simpla: lectiile le vom creiona in functiile de nevoile tale si de preferintele tale in materie de muzica. Iti voi exemplifica teoria muzicii cu piese pe care tu le vei alege, pentru a fi mai distractiv pentru tine. Pe site-ul www.the-guitar.ro poti gasi sfaturi (atat pentru incepatori cat si avansati) si lectii de chitara. Ma poti contacta la: marius@the-guitar.ro.

| DunkelheitBu a răspuns (pentru MariusFurduescu):

Mai dati lectii de chitara?

| IancuSilviu a răspuns:

Eu am invatat singur.te pot ajuta cu cateva sute de piese happy. silviu_rock_2oo9 id meu ne auzim :*

| TeodoraStef a răspuns:

Cursuri de chitara la Brevis Music Art, intra pe www.brevis.ro

| de_Muzica_Clubul_1989 a răspuns:

ClubuldeMuzica.ro ofera lectii de CHITARA, PIAN, VIOARA, CANTO si este deschis tuturor persoanelor, indiferent de varsta sau de nivel. Locatia este eleganta, profesorii sunt experimentati, deschisi la orice gen muzical si aveti BONUS cursuri de teoria muzicii si istoria muzicii.
Prima lectie este GRATUITA!

Pt mai multe detalii: http://www.clubuldemuzica.ro/
Inscrierile se fac telefonic la nr de tel: 0736 577 110