| freiheit a întrebat:

ascult muzica rock si in playlist am multe de gen. dar as maivrea niste sugestii ceva melodii cool sa semine cu tokio hotel, palcebo, sau cemi9 sugerati voi help.pentru cel mai cool raspuns

Răspuns Câştigător
| Derye a răspuns:

Depinde ce fel de rock: alternativ, heavy metal, mathcore, screamo, jazz-rock, pop rock...sunt zeci de genuri.

Daca iti plac senzatiile tari asculta: Bring me the horizon, Blessthefall, Escape the fate, alesana, alexisonfire, asking alexandria, fall out boy, a fire inside etc.
Iti garantez eu ca te vor durea urechile.

7 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Genul de muzică rock şi metal se simte jignit de asocierea cu Tokio Hotel. Încearca nişte Iron Maiden poate te trezeşti.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Anathema, Radiohead, Sixx A. M., Evergrey, Ayreon. Daca vrei ceva mai agresiv incearca Machine Head. Ai putea incerca si Korn, sunt o trupa speciala, chiar daca au o mare doza de superficialitate si se orienteaza dupa bani. Incearca sa apreciezi muzica de calitate, nu ce promoveaza MTV. MTV e pentru muzica asa cum e McDonalds pentru mancare.

| εїз a răspuns:

Metalica.

| SmileThreatening a răspuns:

:X Astea le am in playlist :
Pink Floyd
Rammstein
System of Down
Coldplay
Kate Nash
Red Hot Chili Peappers
Metallica
Muse
The Kooks
Ac/Dc
The paper Chase
Death Cab For Cutie
SoKo
Tapinarii
Vama Veche
Vita de vie
Led Zeppelin
Apocalyptica
Streetlight Manifesto
Pendulum
Paramore
Placebo
Green Day
Sum 41
Linkin Park
Nirvana
Arctic Monkeys
Bloc Party
3 Doors Down
My chemical romance
The Script
Cargo
Go Audio
Kings of leon
Cinema Bizaree
Simple Plan
Tunturia
happy

| freiheit explică:

Merci dar nici nu ascultMTV e ceva banal cu treaba nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era un sait, www.rockoteca.info unde este o sectiune "melodia zilei" - poti sa te inspiri de acolo si sa asculti melodii interesante
in plus sunt si stiri din domeniul muzicii rock, punk, metal, alternative, emocore

| miss130 a răspuns:

Marilyn Manson
Atreyu
Chris Daughtry
Coldplay
The Gazette
Hawthorne Heights
A Day in the Life
Story Of The Year