| LyaLiana a întrebat:

Cat costa un microfon? ( nu pentru calculator ci pentru cantat )
raspunsul cel mai bun primeste funda

[scuze de categorie]

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cam 800 de lei! Uite aici unul bun!
http://www.soundcreation.ro/......d1530.html

RODE NT1-A este poate cel mai silentios microfon de studio cu condensator din lume.Prin caldura si clariatatea datorata diafragmei mari cu condesator si prin pretul avantajos, microfonul Rode NT1 este o alegere de succes.
Capsula sa este unidirectionala, suflata cu aur, are un boost la 15kHz ce intensifica toate vociile oferind extra prezenta, "aer" si inteligibilitate. Necesita alimentare standard "phantom power" 48V.
Include husa pentru transport si un dispozitiv anti-shock extern RODE SM6.
Bafta!

| shadovv a răspuns:

Depinde si de calitate. Pentru inceput ai putea lua un Bheringer c1 care costa 200 de lei. Ai putea sa te duci si mai sus dar trebuie sa stii un lucru. Aceste microfoane sunt condensatoare (adica smechere). Pentru a le putea folosii trebuie sa ai un preamplificator (nu o statie) numit phantom power. Acesta se gaseste pe majoritatea mixerelor (recomand un xenyx).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici un link cu mai multe microfoane si inclusiv pretul lor http://www.soundcreation.ro/......d159_1496/