| simina96 a întrebat:

Ce amintiri va trezeste piesa asta sau ce simtiti cand o ascultati?
http://www.youtube.com/watch?v=BFae6veWiJE

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amintirea vremurilor în care stăteam zi de zi în faţa televizorului, câte 2 ore încontinuu, special pentru AtomicTV. Vedeam că e o melodie care-mi place, dădeam volumul mai tare. Era o melodie ce nu-mi plăcea, schimbam canalul. Animal X, una dintre " trupele copilăriei mele " cum s-ar spune. Ţin minte că ascultam cu frenezie la casetofon melodia lor " Vierme, Şopârlă, Hienă ". Aveam zeci de casete cu muzica românească de atunci. Ba de la Atomic, ba de la BRAVO şi eu mai ştiu ce. Emisiunile matinale şi nu numai, în care erau invitaţi ei, ce isterie provocau în rândul publicului feminin, dar şi în cel masculin, 2000-2002 fiind perioada în care mulţi şi-au vopsit părul în diferite culori, doar pentru a fi ca idolii lor, Animal X. Vremuri frumoase... acum, toţi ascultă orice rahat e dat pe la TV/radio timp de 3-4 luni, după care se satură de melodie şi n-o mai ascultă vreodată. Idolii au dispărut cu desăvârşire, artiştii actuali fiind totalmente lipsiţi de personalitate şi de inteligenţă(în foarte multe cazuri).

1 răspuns: