| anonim_4396 a întrebat:

Cine vrea ca Trooper să ne reprezinte anul acesta la Eurovision? happy

Răspuns Câştigător
| Delicacy a răspuns:

Ar fi un progres pentru Eurovision, dar nu şi suficient.Aş fi preferat să ne reprezinte Cargo :p.

| Irena97 a răspuns (pentru Delicacy):

Aici sunt de acord. Cargo are un gen de muzica placut, armonios.

| Irena97 a răspuns (pentru Delicacy):

Nu. Dar daca s-ar prezenta la Eurovision nu ar veni cu asa ceva. Nici o trupa nu vine doar ca sa se bage in seama ci ca sa castige selectia. Ori cu exemplele tale ar fi un soi de Trooper.

| Delicacy a răspuns (pentru Irena97):

Cred că nu ştii toate melodiile de la Trooper de vorbeşti aşa despre ei:)), uite aici câteva care cred că sunt pe placul tău:
https://www.youtube.com/watch?v=R0BwiaC8Eno
https://www.youtube.com/watch?v=uAZtepNNv9Q
https://www.youtube.com/watch?v=OpwzYgoSBtc

Oricum,nu compara Cargo cu Trooper.Cargo sunt mult mai buni.

43 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Nu m-ar deranja daca cei de la Trooper ne-ar reprezenta, dar rezultatul n-ar fi unul satisfacator deoarece nu cred ca exista asa multi ascultatori de metal care sa-i voteze...
Ar merge un rock alternativ gen OCS sau Toulouse Lautrec.Sunt trupe mult mai bune in comparatie cu Mandinga & co...

| CautNume a răspuns:

Eu vreau, dar daca iar ne reprezinta niste fiinte de-al de Mandinga sau se califica Guta straight face...

| TheAce a răspuns:

Mi-ar place mult, mai ales pentru ca un scurtmetraj pe care eu il filmez alaturi de o casa de film va avea pe coloana sonora 80% Trooper dar si pentru ca ar fi o realizare pentru rock-ul romanesc. Eu am sperante.

| Irena97 a răspuns (pentru TheAce):

Pe bune ma? Asta e parerea ta sau doar vrei sa ne spui ce filmezi tu acum?

| TheAce a răspuns (pentru Irena97):

''Ma''? Educatia copiilor de 15 ani ramane precara. Pacat. E parerea mea. Am gusturi eclectice cand vine vorba de arta in toate formele ei, inclusiv muzica. Am sa te ignor acum. Seara frumoasa.

| Irena97 a răspuns (pentru TheAce):

Pentru cineva care are parerea:
TheAce a răspuns:
Plec la Bucale e corect.

ai gusturi prea " eclectice" referitoare la muzica si pareri despre educatie pe care nu le respecti.
Afara-i vopsit gardul si-nauntru leopardul.

| TheAce a răspuns (pentru Irena97):

Am corectat ''Plec la bucale in plec la Bucale si am explicat: tradus corect e merg la Bucuresti''. Dar nah, nu ma pot astepta de la un copil la mai mult. Pacat. Acum chiar te ignor, nu-mi face placere sa discut cu persoane cu iq subunitar.

| KristalPop a răspuns:

Eu. Astfel de trupe ar trebui să ne reprezinte, nu Mandinga, Guţă sau mai ştiu ce specimene analfabete. Chiar mi-aş dori.

| anonim_4396 explică (pentru KristalPop):

Şi eu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine-i/ce-i Trooper?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt pentru! Oricum ar fi mult mai bine decât altă manea tâmpită cum a fost anul trecut,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vreau.

| FearOfTheDark a răspuns:

Dar tu crezi ca ei vor sa ne reprezinte pe noi?

| MaskOfSanity a răspuns:

Cum Negură Bunget e pe punctul de a se destrăma, aş prefera Bucovina. Oricum, Eurovision e un concurs de căcat.

| Wøodenpints a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Ăştia se cucesc când aud de Trooper şi li se pare o trupă prea deplasată pentru căcatu' ăsta de concurs şi tu vrei Bucovina laughing
Oricum, la ce mizerie a ajuns Eurovisionul în ultimii ani, probabil ar fi jigniţi dacă ar fi aleşi să participe.
Da ar fi ceva să mai ia locul 1 o trupă rock ca în 2006, sa le dea puţin peste bot la toţi lăbarii ăştia care cântă din butoane.

| MaskOfSanity a răspuns (pentru Wøodenpints):

Păi, zicea că ar prefera Trooper şi eu am zis ce aş prefera.
E posibil să câştige vreo trupă rock, dar va fi cel mult ceva gen Green Day. Nu cred că ar mai putea participa cineva ca Lordi. Adică, nici n-ar avea şanse, că mai toate melodiile de la Eurovision parcă-s făcute la mişto

| EvaneSScence a răspuns:

Si pe ce loc credeti ca ne-am clasa, daca ne-ar reprezenta Trooper?!

| anonim_4396 explică (pentru EvaneSScence):

Nu mă prea interesează, atâta vreme cat ştiu ca nu ne-am facut de râs cu o manea tâmpită la Eurovision. Ca anul trecut.

| Irena97 a răspuns (pentru EvaneSScence):

Lasa, fii linistita ca nu i-ar vota romanii sa ajunga acolo.
Sa vedem pe loc s-ar clasa la noi in tara intai. E plin de ilustri necunoscuti si in muzica.

| anonim_4396 explică (pentru Irena97):

După câte am observat, majoritatea vor să ne reprezinte "artişti" de genul Inna, Alexandra Stan, Antonia şi alţii.

| EvaneSScence a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata de anii trecuti, Mandinga ne-a clasat foarte bine in 2012... Nu cred ca ai motive sa te plangi. Lumea cauta melodii comerciale la concursuri de genul asta. [Eurovisionul fiind descris ca un concurs de muzica pop]. happy

P.S. : Multi oameni sunt interesati de ce punctaj luam, si unde ne clasificam tongue

| EvaneSScence a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi, daca ele sunti cunoscute si apreciate peste hotare, bravo lor! Te deranjeaza cu ceva?!

| Irena97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-ar deranja deloc. Nu canta doar din butoane, am vazut la Vocea Romaniei de exemplu ca o pot duce si live. Si cred ca, prin comparatie se potrivesc mai bine cu Eurovisionul. Dar nu sunt favoritele mele totusi.

| anonim_4396 explică (pentru EvaneSScence):

Ne-a clasat foarte bine? Ne-a făcut de râs cu maneaua aia.

| anonim_4396 explică (pentru EvaneSScence):

Da, mă deranjează că sunt cunoscute aiurea. Astea nu au nicio legatură cu muzica.

| EvaneSScence a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca esti in masura ca clasifici pe cinevatongue

| anonim_4396 explică (pentru EvaneSScence):

Păi...doar am spus adevărul happy

| EvaneSScence a răspuns:

Doar pentru ca sunteti rockeri, nu inseamna ca nu trebuie sa ganditi cand spuneti asa ceva. happy Cum spunea si Delicacy, Cargo este o trupa muult mai buna daca v-ati dori neaparat sa ne reprezinte o trupa rock...Lumea voteaza ce cunoaste si ce este pe gustul lor ( preselectiile din Romania). big grin

| Irena97 a răspuns:

E deplasata trupa pentru genul asta de concurs.

| anonim_4396 explică (pentru Irena97):

Cum adică deplasată?

| Irena97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica nepotrivita. Mie-mi place sa ascult pop la eurovision. Si te rog nu-mi veni cu exemplul Lordi.
Or fi alte concursuri si festivaluri pentru trupele rock unde sa incapa si Trooper, dar nu Eurovisionul. Si alaturarea lui Guta pe aici e fara rost.

| fadnox a răspuns (pentru Irena97):

'Or fi alte concursuri si festivaluri pentru trupele rock unde sa incapa si Trooper, dar nu Eurovisionul.' vorbesti de parca ciudatenia asta de rock e orice altceva dar nu un gen de muzica...
'sa incapa si Trooper'-se vede ca n-ai ascultat

| Irena97 a răspuns (pentru fadnox):

Tocmai, am ascultat. Dar uita-te si tu la avatarul celor care sunt pro aici si o sa vezi de ce vi se pare normal sa ne reprezinte. Place rockerilor si de aici parerea ca ar fi buna trupa peste tot. Gresit.

| fadnox a răspuns (pentru Irena97):

Si de ce, ma rog, gresit? pentru ca celor cu 'altfel de avatar' decat cel al rockerilor (tu stii, ma gandesc, fascinanta diferenta) nu le place?

| EdwardTeach a răspuns:

Trooper la un concurs de genu' Eurovision? Haha, bună gluma. Nu mă înţelege greşit, îmi plac Trooper, sună bine live şi ştiu să facă spectacol, dar fii serios, cine i-ar vota? Românii(majoritatea, nu toţi) îşi fac cruce când aud cuvântul rock(că deh, dacă le zici metal deja se gândesc la aliaje) şi i-ar favoriza pe Morandi, Andreea Bănică sau mai ştiu eu care DJ "celebru" *hapciu*.

| Shapeshifter a răspuns:

I-am vazut de vreo 4 ori live si nu pot spune ca sunt cine stie ce. Trooper e o trupa slabuta dar care prinde. Bineinteles ca ii prefer pe ei decat pe asa zisii cantareti care ne-au reprezentat anii precedenti.

| Metalfighter a răspuns:

Nu e o trupă cine știe ce dar prinde la public. Eurovisionul promovează "unitatea muzicii europene", deci orice gen de muzică. Iar plozii cu un IQ mai mic decât fret-urile de la chitară ar trebui să se abțină de la comentarii, țările nordice trimit la Eurovision inclusiv trupe de extreme metal. Repet, nu mă omor după Trooper dar nu avem ceva mai bun in concursul ăla. Sper sa câștige!

Sau cum zic cei de la Turisas:
"Stand Up and Fight,
Stand Up and Look Into The Light,
Pushing the clouds away...
Stand Up and Fight,
Stand Up and See The Sky Turn Bright,
Fight for a better day!"