| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca as putea sa cant bine fara sa merg la canto? Dar nu vreau raspunsuri gen "Daca vrei sa canti bine trebuie sa te duci neaparat la canto"sau lucruri d'astea. Dati-mi niste sfaturi sau "trucuri".Gen sa beau nu stiu ce sau d'astea.Multumesc;*

Răspuns Câştigător
| EllaMk a răspuns:

Buna! Poti lua lectii de canto pe internet. Sunt multe astfel de bloguri. De exemplu Diana Pap este o cantareata cu voce foarte buna, canta opera, dar si alte genuri de muzica. Ea da lectii de canto gratis pe internet. Aici gasesti prima lectie https://www.youtube.com/watch?v=3Uu2b12n1Is, iar daca intrii pe canalul ei de youtube gasesti si urmatoarele lectii.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca daca nu te duci la canto ai sa ai voce de vedetă? Sfatul meu este sa te duci la cursuri de canto.Degeaba poti avea voce daca nu stii sa o folosesti.Asta daca vrei sa incerci o cariera in muzica. Daca nu, bea cate un ou crud dimineata.

| EllaMk a răspuns:

Ca si sfaturi : sa nu fumezi, sa nu bei lichide foarte reci, am auzit ca laptele cald in combinatie cu un galbenus de ou si zahar ar fi recomandat pentru relaxarea corzilor vocale.