| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot invata cel mai usor, si gratis, notele muzicale, pentru a canta la un instrument (chitara, pian). La scoala ne-a dat sa invatam notele, insa nu le pot retine, iar cand trebuie sa vad care este imi ia o groaza, iar sa recunosc un acord si sa il mai si cant la chitara mi-ar lua o groaza. Vreau sa invat notele si sa pot recunoaste o nota/un acord repede. Imi puteti recomanda un site, un videoclip, o tehnica? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Samariteanul a răspuns:

Ar trebuie sa fie pe magazinplay aplicatii de genul acela care sa te invete notele. Poti gasi de asemenea si in carti speciale dedicate invatatului notelor.Vezi,poate e cineva in orasul tau dispus sa te invete.

| anonim_4396 explică (pentru Samariteanul):

Ok, mersi.

1 răspuns: