| SorinaSuciu a întrebat:

de ceva vreme vreau sa-mi cumpar o chitara (electro-acustica de preferat). Ma gandeam la una Fender dar apoi am vazut un site de chitari care contine numai Fender si Soundsation. eu nu am mai auzit de Soundsation si ma gandeam ca imi poate spune cineva daca e o firma buna si daca se compara cu Fender. VA rog daca se poate sa nu dati detalii tehnice complicate (vreau o parere sau ceva care sa ma ajute)
multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| AdycuThebest a răspuns:

Eu mi.am cumparat anul trecut o chitata... Takamine cam de 1200lei..si e superba. iti recomand ai tie sa iei o chitara de ca Takamine. gasesti si in magazine de instrumente...eu am luat-o din Iasi.
ceva detalii despre firma.http://www.takamine.com/

| SorinaSuciu explică (pentru AdycuThebest):

Mersi. am sa ma interesez.
Ideea e ca nu dispun de o suma asa mare. ma incadrez undeva in jur de 1000 (maxim) si am gasit un set la 990 care include de toate http://www.musicandmore.ro/......80%9D.html

Mi s-a aprut interesanta oferta si am vrut sa vad si parerea voastra. mersi oricum :D

8 răspunsuri:
| AdycuThebest a răspuns:

Pai un set ii 990.....asta inseamna toate prostioarele alea....chitara aia nu e chiar asa buna...
o chitata buna ..doar chitara iei cu 1000lei. mai bine iti iei doar chitara acum. una electro acustica. si dupa iti iei si un amplificator
la cea electro.acustica poati canta si fara amplificator. dar iti iei dupa ...cand mai ai bani.
sfatul meu.

| SorinaSuciu explică (pentru AdycuThebest):

Mdea. m-am gandit si eu la asta. ideea e ca nu imi trebuie neaparat amplificator dar mi se parea interesnat setul. am sa il intreb e profu meu ce parere are despre chitara ta. cred ca imi iau una electro-acustica Fender/Takamine pentru ca vreau sa imi mai ramana bani si de skateboard. Mersi big grin
Vad ca esti "Campionul zilei". Succes!

| AdycuThebest a răspuns:

Am fost campionul zilei...winking
dar profu ce chitara ti.a recomandat?

| SorinaSuciu explică (pentru AdycuThebest):

Mi-a recomandat fender. a zis sa ma uit de una care imi place si imi spune el daca e sau nu buna si in caz ca nu gasesc o sa caute si el :/

| AdycuThebest a răspuns:

Aha...chitarile fender sunt mai ieftine...dar eu garantez pe takamine. firma japoneza si are un sunet foarte bun.
dar daca iti intrebi proful..sa imi spui si mie ce a spus despre chitata care ti.am aratat.

| SorinaSuciu explică (pentru AdycuThebest):

OK. cred ca am repetitie in weekend si am sa il intreb.
Mersi pentru sfaturi si pentru timpul acordat.