| rari13 a întrebat:

Salut,am o chitara electro-acustica si vreau sa imi cumpar un amplificator.Trebuie neaparat amplificator pentru chitari electro-acustica sau pot sa iau si un amplificator pentru chitari electrice, pentru ca acestea sunt mai ieftine? !

Răspuns Câştigător
| Adikis a răspuns:

Orice amplificator e bun! Este doar o simpla mufa Jack! Acolo totul difera de pret. Daca vrei calitate ia-ti una mai scumpa dar poti sa iti faci treaba cu oricare. Toata faza e ca pe amplificatoarele pentru chitari electrice, ai reglaje de Delay, reverb etc, care pe un amplificator mai simplu si ieftin posibil sa nu le ai dar nici nu iti trebuiewinking. Succes big grin