| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Eu am voce destul de frumoasa...si am si ureche muzicala
Nu prea as vrea lectii de canto :-s (ca nu prea am timp)
Exista si alte metode de a imi exersa vocea (de a o face mai frumoasa)?
Pls...cat mai multe explicatii
Dau funda+ vot

Răspuns Câştigător
| Roxx_1761 a răspuns:

Hei. ai putea sa incerci sa faci singura exercitii. Repeta gama de mai multe ori pe diferite tonuri si incearca sa faci cover-uri!big grin. Sper sa-ti foloseascabig grin Si inregistreaza-te sa vezi cum te auzi, si sa vezi daca iti place sau nu, si daca nu sa faci modificari:d!

7 răspunsuri:
| aLixx a răspuns:

Pai...vocalize.happy
si eu fac canto, dar fac cu un profesor. este mult mai bine sa te duci la un profesor sa te instruiasca decat tu singura acasa.happy
sau iti poti intreba profesorul/ profesoara de muzica de la scoala daca te poate ajuta.happy

| rpoxxv a răspuns:

Incearca sa exersezi cand ai timp.
de la piese lente,pana la cele mai rapide.
incearca lucrurui noi, canta cat mai des.
ps. daca ai ceva inregistrat, lasa-mi un mesaj./

| RoxyRoxy_5250 a răspuns:

Daca ai inregistrat ceva trm si mie messaj...app sa-mi zici cati ani ai lasa un mess:*

| Alle97 a răspuns:

Buna.cam asa sunt eu.si ca sa imi performez vocea cant in fiecare zi melodii pe care le stiu si asa am inceput sa cant mai bine

incearca si tu si nu te da batuta

mult succes:

primesc fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cam ce fel de vocalize ar trebui sa fac big grin?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Priveste-ntr-o oglinda din 5 in 5 minute si rosteste, cu diverse intonatii, intrebarea pe care ai postat-o mai sus!

| EllaBååå a răspuns:

Eu cred ca ai putea sa ii spui profesorului de muzica.sau sa faci niste cursuri de cor ca si mine.si eu am voce frumosa si atunci cand nu am timp imi iau partiturile si cant dupa calculator.ai putea incerca si tu sa cxati la tine acxasa in timpul liber.pa
fundita