| Bim12 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva in legătură cu faptul ca, sunt nou in lumea muzicii si ca prima chitară as vrea una clasica sau acustică. Acum, văzând pe net, as vrea una Fender dar oare găsesc pana in 300 ron? Dacă nu, varianta rămâne la cea clasica/acustică. Treaba e ca as vrea un magazin bun cu preţuri nu prea ridicate (nu online) in Bucureşti Arges, Curtea de Argeş sau cred ca si Pitești, ştie cineva ceva? Acum, m-ar interesa un magazin pe partea Argeş-Pitesti-Curtea de Arges!

Răspuns Câştigător
| Oliver24 a răspuns:

Fender...Pana ajungi la Fender ai de cantat ani buni si Fender is scumpe ca naiba, daca vrei acustica iti recomand Ibanez. Am 1 Ibanez electro-acustic 1 Ibanez electric (RG370DX) si un Jackson JS32T Kelly, cel mai ieftin Fender ar fi 4000 de roni din cate stiu, daca vrei sa canti folk iti recomand acustica sau electro-acustica daca vrei sa canti rock/metal iti recomand electrica. Daca vrei chitara electrica iti voi recomanda eu cateva modele.
P.S la electrica se canta mult mai usor din cauza corzilor subtiriwinking