| anonim_4396 a întrebat:

mamei mele de mica ii placea sa cante dar nu s-a dus niciodata la vreun studio.La fel si mie, imi place mult sa cant(muzica populara), si acum mami vrea sa ma duca la studio sa invat, dar eu am trac de scenacrying, mi-este rusine sa cant in fata altora. Dar pe cls a 2 a am cantat la serbare si m-am simnitit bine, ce as putea face sa scap de aces trac de scena? Mama vrea mult sa cant, si si mie imi place mult sa cant nu o pot dezamagi, ce pot face?

1 răspuns:
| William a răspuns:

Pai tracul de scena este normal daca zici ca esti mica, ai putea sa incerci sa te obisnuiesti sa canti in fata oamenilor, de exemplu in fata prietenelor tale sau a familiei si incetul cu incetul o sa scapi de tracul asta. Sper ca te-am ajutat si iti doresc mult succes in cariera ta muzicala happy