| nuspuncinesunt2 a întrebat:

Buna! Off.Nici nu stiu cum sa incep.Sunt sigura ca ma veti judeca...
Stiti...Imi place EXTREM de mult trupa Maneskin si melodiile lor.Am si doua prietene super bune(BFF) care si ele asculta si le place.Stiti,cele doua prietene ale mele nu se cunosc, dar oricum toate 3 vrem sa ne intalnim macar o data in viata cu trupa si sa primim autografe. Nah, acum sunt destul de sigura ca ne veti judeca ca suntem fete si ascuLtam rock.
Oricum...Nu,,contește".
Intrebarile sunt altele.
Credeti ca in judetul Bacau sau macar in Romania vor face vreodata un concert?
Oare vom reusi vreodata sa primim autografe?
Sunt sanse sa ii intalnim in Roma cel putin pe unul dintre ei?
Mentin sa precizez ca anul viitor sau peste doi ani voi merge in Italia si am de gand sa,, culeg" 3 serii de autografe. Cate una pentru fiecare.
Multumesc!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa ajungeti la concertele lor, numai de voi depinde acest lucru, nu de ce spunem noi aici, trebuind sa fiti majore (peste 18 ani), ca sa puteti calatorii neinsotite de adulti si sa fiti acceptate la concertele lor (limita de varsta este peste 18 ani).
In rest, bani sa aveti, ca sunt foarte scumpe biletele, cazarea la hotel sau motel, calatoriile internationale, mancarea samd.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Violleta2022):

Cazare am avea.Am un frate vitreg in Roma.Si el e ceva artist muzical.Prefer sa nu spun cine e.Dar oricum, tot in genul rock canta.M-as gandi la ceva cum ar fi sa-l rog pe el sa incerce ca artist sa ii contacteze. Poate asa ne mai facem si cu o intalnire cu ei.laughing
Suna aiurea, nu?
Eh, sper ca o sa reusim. :/

| Violleta2022 a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Tot nu ajuta, fiindca nu puteti calatorii fara un audlt care sa aiba imputernicire noratiala ca are tuteala voastra si nici nu puteti merge la concert, fiindca nu aveti 18 ani impliniti.
In schimb, fratele tau vitreg (nu are ocirum importanta cine este), poate sa mearga la acel concert si sa ia el autografe pentru tine.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Violleta2022):

Cine zice ca nu ii implinim? Nu zic care e varsta noastra, dar mai avem destul putin pana la majorat.
Multumesc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Atunci care este sensul intrebarii tale aici?
Orice ti-am recomandat nu te satisface...
Am senzatia ca ai scris ca sa-ti afac tie placere sa te lauzi, nu pentru ca ai astepta vreun raspuns de la cineva.
Mai maturizeaza-te, ca nu ai implinit 10 ani, dupa cum te comporti.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Violleta2022):

Mai,dar care e problema? Nu ma laud.Eu ma refer daca sunt sanse sa ii intalnim pe strada, nu la un concert dar bine, spune ce vrei.Eu am incercat sa fiu politicoasa.Nu e vina mea ca sunt Fecioara.

| Violleta2022 a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Cupleaza creierasul cadn vrei sa deschizi gurita, si nu mai da vina pe zodii, ca nu ala iti da inteligenta sau educatie.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Violleta2022):

Daca esti cu cativa ani mai mare ca mine nu trebuie sa-mi dai tu educatie. Ca nu-mi esti mama.Ma asteptam la un sfat prietenesc, dar nu asa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Sfatul ti l-am dat mai sus, este de la adult la copil, asa cum suntem de fapt. Nu-ti sunt prietena si nici nu intenționez sa te mangai pe cap si sa-ti cant in struna, fiindca nu vei invata nimic din razgaiala si alint, ori ai nevoie ca cineva sa-ti spuna in fata ceea ce parintii tai nu au reusit.
Modestia si bunul simt se invata acasa, facand parte din educatia generala, data de la parinti si cizelata la scoala, in anii de dupa.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Violleta2022):

Mai lasa-ma cu vrajelile.Ai trecut acum de 18 ani si te iei de una de 16-17. Tu habar nu ai ce trecut am, si nici nu vrei sa stii.Habar nu ai ce rau e sa fii despartita de parintii tai si sa stai cu o bunica care abia o cunosti si pe care mama ta ti-a ascuns-o.NU AI IDEE CE RAU E SA ITI PIERZI PARINTII. As vrea sa va vad pe toti ceilalti in locul meu.As vrea sa va vad cum ati reactiona, sau cum ati suporta toata lumea care se crede superioara.,, Modestia si bunul simt", da? La cate nopti am stat si plans am invatat ca bunul simt e singura metoda prin care te poti intelege cu ceilalti.De unde? Ca ceilalti isi bat joc de tine.,, Nu vei invatat nimic din razgaiala si alint" tu crezi ca am avut parte de asa ceva? Crezi ca mi-e usor sa vorbesc de trecutul meu? M-ai gasit si tu pe mine si gata, inseamna ca sunt o nesimtita sau ceva.Si oricum, nu am nevoie de nici o mangaiere care dupa un timp afli ca a fost un mijloc prin care unii te alinta pentru ca apoi sa te foloseasca si nici prieteni.Pot sta si singura cum am stat pana acum, antisociabila, cu anxietate si depresie.
M-am saturat de tot.Bine ca toti sunteti superiori si mai destepti! Bine ca eu am fost mereu idioata tuturor.Foarte bine...

| Violleta2022 a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Fetita, eu am peste 50 de ani si copii mei sunt adulti.
Parintii mei s-au dus de cativa ani pe lumea cealalta, deci stiu cum este sa-ti pierzi parintii si mai stiu cum este sa-ti pierzi fratele si sora, ca si pe ei i-am pierdut de boli grave.
Pe deasupra mai stiu si cum gandesc adolescentii ca tine, fiindca am avut 2 acasa.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Violleta2022):

Sarutmana,nu stiam ce varsta aveti.Dar dumneavoastra macar nu ati fost despartita de parinti inca din tinerete.Inca de la 3 ani de tata si de la 6 ani de mama. Dupa care sa vina oameni sa te judece, dupa sa vina persoane care iti sunt prieteni iar intr-un final,, arunca" cu secretele tale in sus si in jos sa afle toata lumea si sa te jigneasca.Nu aveti habar, ce e in mintea unui adolescent din ziua de astazi dupa ce are parte de o viata in care trece prin greu.Suntem foarte sesnsibili.Mai vine si scoala, liceul, facultatea care pun presiune pe tine, si pentru un elev de nota 10 e super greu sa reziste.Asa as putea fi si eu, ca aia din clasa mea care au note de trecere abia-abia.As putea si eu sa fiu o fata de 6, 7 si 8. Dar nu, trebuie sa imi asigur un viitor.Si pentru mine e o super provocare sa trec si peste trecutul meu, si peste prezentul meu si peste gandurile de viitor...Ma scuzati, credeam ca sunteti o femeie de 20-25 de ani care vine asa, sa imi arate ca a trecut mai mult prin viata.Acum ca stiu ce ati patit si dumneavoastra, va voi respecta...