| AndreeaDiana0412 a întrebat:

Pentru cei ce s-au uitat aseara, la Eurovision, ce tara vi s-a parut cea mai tare? Dar ce pareri aveti despre Madinga? Mie nu mi-a placut deloc.winking Mie mi-a placut mult Spania. happy

Răspuns Câştigător
| Elena97M a răspuns:

Mie mi-aplacut Serbia. Nu stiu daca e mai buna piesa ca a Suediei ( pentru mine e ) insa castigatorul pentru mine e Zeljko Joksimovic care chiar a avut o piesa buna si o voce splendida. Nu faci diferenta dintre cum canta el live si playback. Plus ca in 2004 a luat locul 2 iar in 2006 a compus o piesa Bosniei & Herzegovinei si a iesit pe 3 happy.
Cat despre Mandinga. Piesa nu mi-a placut dinainte sa stiu ca ne va reprezenta la Eurovision iar prestatia live lasa de dorit...

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Au fost câteva piese destul de bune, dar niciuna nu mi-a plăcut în mod deosebit.
Nu am avut o favorită, ci un grup de favoriți.

Cât despre Mandinga, s-a întâmplat exact așa cum mă așteptam, abia ne-am cățărat pe locul 12. Dar e bine și așa. Concurența totuși a fost destul de puternică și mai mult de atât nici n-am fi meritat.
La ce piesă am avut, comparativ cu altele, locul 12 e chiar foarte decent și generos.

| Chewbacca a răspuns:

Moldova cel putin locul 3 merita