| D_4434 a întrebat:

Despre Eurovision 2010...
Cum vi s-au parut reprezentantii Romaniei? Care tara v-a placut cel mai mult si de ce? Ce parere aveti despre castigatoare?

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am gasit acum videoclipul Ucrainei la melodia "Sweet people" (nu stiu pe unde il ascundeau "smecherii" inainte de finala) si vreau sa-l impartasesc si voua. Este bestial si are un mesaj foarte important de transmis! Ucraina merita si ea cel putin locul 5! Superba piesa si vocea interpretei!
http://www.youtube.com/watch?v=rqspWawDgl0
Vizionare placuta!

P. S. @Ralucutza, Paula Seling si Ovi au fost, sunt si vor fi :D reprezentantii Romaniei :-bd, nu al Germaniei! Si intr-adevar, EI :D au avut o melodie frumoasa, mai mult decat atat, o melodie superba, geniala, demna de locul 1! =D> Mai informeaza-te si tu!;)

| Iuliaana a răspuns:

Au fost foarte buni, au cantat ff bine, au zambit au fost dragutsi:X.totul a fost perfect la Romania
Serbia mi-a placut:X, Spania
bineinteles ca nu merita sa castige, trebuia sa fie pe ultimele locuri, nici nu a cantat bine mi s`a parut ca a falsat putin(cred)straight face, nu a stiut sa se miste pe scena, daca esti pe scena eurovisionului sau altui concurs trebuie sa te pregatesti, si inca o dovada ca totul a fost pregatit dinainte cine sa fie castigatorul. ASta este. Felicitari Romaniei:X

| Mefisto23 a răspuns:

Dupa parerea mea, au avut o prestatie mai buna in semifinala - in special Ovi. Oricum, un loc mai mult decat onorabil. Cand am vazut ca multe tari ne dau voturi. m-am gandit si la trofeu, dar in acelasi timp ma gandeam de unde sa avem 100 de milioane de Euro sa organizam un asemenea eveniment!? Unde sa-l organizam, ca noi abia construim un stadion de 100. 000 locuri. Cu cine sa-l organizam - cu Udrea? Locul 3 e perfect pentru noi. Poate la anul vom lua locul 2. Locul 1 nu-i de noi, artistii or putea saracii, dar altii. ma indoiesc sincer!

| Ana-Maria94 a răspuns:

Reprezentantii nostri au fost foarte foarte bunilove strucknormal ca tara noastra mi-a placut cel mai mult pentru ca nu ne-a lipsit nimic am avut cantareti foarte buni melodia la fel deci nu ne-a lipsit nimic.Despre castigatoare nu pot sa zic prea multe decat ca au fost alte piese mult mai bune printre care si a noastra, care meritau locul 1.

| Just Kiddin' a răspuns:

Mie mi-a placut melodia Romaniei... piesa Germaniei nu mi-a atras atentia in mod deosebit, in schim piesa Turciei chiar mi-a placut :X:X Mi-a mai placut si melodia Belgiei, mai ales ca solistul era super dragut, si, de asemenea, am apreciat talentul reprezentantei Georgiei

| Skylerx a răspuns:

Eu cred ca Paula Seling & Ovi ( melodia germaniei ) a castigat pe drept. Melodia afost foarte frumoasa si cred ca astfel de melodii se gasesc rar! A fost o colega de-a fratelui meu acolo iar ea a luat premiul doi. Nu imi mai amintesc ce melodie... dar ti-as fi spus-o!

| ilovemusic a răspuns:

Mie editia de anul acesta mi s-a parut ok, mai ales prestatia Romaniei a fost mai mult decat buna. Mi-a placut foarte mult melodia Armeniei, mi-a ramas in cap si acum o fredonezbig grin.Melodia Germaniei nu pot sa zic ca mi-a placut enorm, erau piese mult mai bune decat a ei care meritau sa castige. App:Germania a castigat deoarece cred ca e una din singurele tari care pe criza asta isi permite sa organizeze concursul.

| anytha13 a răspuns:

Melodia Germaniei nu imi place de loccc! nu stiu dc au luat premiul 1!
A Turciei e draguta.
Mie a Romaniei imi place muult!
Azerbaijan e iar draguta... si melodia lor de anul trecut iar a fost frumoasa!

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Editia de anul acesta chiar m-a lasat placut surprisa...
mi-a placut foarte mult piesa interpretata de paula seling si ovi, de asemenea mi-a plcut si piesa castigatoare foarte mult

| Ella_6365 a răspuns:

Decat vreo 3 melodii mi-au placut, a fost o editie foarte slaba. dar totusi a fost spre avantajul nostru, daca erau mai bune, nu cred totusi ca mai ieseam pe acel loc

| luiza a răspuns:

M-am bucurat mult pentru Paula si Ovi si pentru locul 3 pe care l-au obtinut si nu mi-a placut piesa castigatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a placut Romania, Germania, Armenia, Franta, Azerbaijan si Belarus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing)ce haios era sarbu ala laughing))mdea, mare branza, anul asta a fost tare slab eurovizionu... cea mai buna mel mi s-a parut a roamaniei pentru ca era cea mai antrenanta.in rest.nu prea... poate aia a lu manga laughing). si azerbaijanu a fost ok, despre castigatoare :parca era beata, chiar nu mia plkt, era chiar ca un satelit pacolo big grinphbbbbt In rest, totu ok sper ca la anul sa fie mai bine(vam popat love struck)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MiE mi-au placut turcii au fost mai speciali si au avut si miscare scenica laughing)))):-P:-x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paula si Ovi s-au prezentat impecabil; au cantat foarte bine live, au facut show, s-au descurcathee hee. Cel mai mult mi-a placut melodia noastra, mi s-a parut cea mai buna.Melodia Germaniei a fost una dintre cele mai slabe, dupa parerea mea; nu a avut absolut nimic special.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Melodia nu a fost una pe genul meu, nici pe departe. In schimb, a avut o interpretare frumoasa.
Indiferent de piesa care ne reprezenta, existau persoane critice la adresa interpretilor si se legau de alte nimicuri(asta nu face altceva decat sa-i creasca popularitatea piesei). Eu ma bucur c-am luat locul 3 si sper ca la anul sa castigam.