| 117 a întrebat:

Bună! Profa de română ne-a rugat să căutăm un scurt cântec reprezentativ pentru "o scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale" ce piesa aș putea pune? Nu am nicio idee, poate să fie și în engleza

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Bineinteles, daca este vorba de o scrisoare pierduta, cea mai buna piesa audio ramane cea a celor de la animal x :

https://youtu.be/O--yE_0Xfqk?feature=shared&t=53

versuri geniale care se potrivesc cu pierderea scrisorii happy

" Te-am pierdut / Și asta mă doare cel mai mult / Și nu uita / Că tu vei rămâne iubirea mea"

| sierra1 a răspuns:

~cântec reprezentativ pentru "o scrisoare pierdută de Ion Luca Caragiale... poate să fie și în engleza~

in nici un caz in engl, caută ceva contemporan cu piesa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Thriler a lui Michael Jacksonlaughing