Întrebare recomandată | catalinnaelena a întrebat:

Pt cei care studiati vioară sau ati studiat. Invat singura sa cânt la vioară, deși inițial începusem cu o profesoară care a intrat în concediu maternal si nu mai am pe altcineva in zona care ar putea sa ma învețe. Stie cineva (care a studiat vioară) când trebuie intr.O piesă sa incep cu arcusul de la vârf și când de la talon. Care e diferenta?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiul meu a făcut vioara din clasa 1-a până la conservator.
Am urmărit studiul lui.
Dta pui o întrebare minoră din mulțimea de lucruri pe care ar trebui să le știi, ca să poți cânta. Eu zic să aștepți să revină profesoara.