| IngerulNoptii a întrebat:

stie cineva unde pot gasi Psalmul 50 cu partituri? Am cautat pe internet dar am gasit doar partiturile muzicii psaltice si as avea nevoie de partiturile lineare... happy multumesc.

1 răspuns:
| Petre_Alexandru_1995 a răspuns:

La un moment dat, muzica bizantina a fost uniformizata de anumiti profesori (trecuta de pe psaltica pe liniara) dar acestia au uniformizat doar cele mai importante cantari : CSL, Vecernier, Utrenier.
Din pacate Psalmul 50 nu o sa il gasesti pe liniara doar daca rogi pe cineva sa ti-l treaca!