| babyL a întrebat:

Buna, stie cineva va rog frumos cum pot ajunge sa cand rap? Imi place foarte mult sa cand dar nu stiu cum sa fac. Adica de exp, de unde i-a venit lui Cardi B din stiparita sa ajunga Raperita? Serios acum?! Am 18 ani si este cam tarziu pentru canto..Nici nu stiu daca chiar am voce...va rog ma poate ajuta cineva? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Cardi B voia sa cante din liceu, dar din lipsa de bani a facut altceva. Plus ca intai a fost internet celebrety si a lansat doua albume independent pana a semnat cu atlantic pentru Invasion of Privacy. Rap poti face fara canto lol, ca e mai mult vorbit in rime, nu cantat per se.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De parca ai nevoie de canto ca sa canti rap, o muzica la care se vorbeste repede, fara note. Canto se invata, la orice varsta daca n-ai probleme de respiratie sau cu anxietatea (mai exact teama, timiditatea). (exercitii vocale mai exact).
Nu conteaza niciodata cat talent ai, ci ceea ce vrea cel care se poate ocupa de munca care tu n-o poti face. Ca sa fii cantaret trebuie sa faci o piesa sau sa gasesti pe cei care o pot face.

| Cineva797406016386 a răspuns:

Apucă-te liniștit de rap, dar vezi să nu ajungi ca gașca zurli - (5gang) sau ca abi că e de rău atunci