| adaxbye a întrebat:

Vreau sa invat sa cant la chitara de pe internet,adica sa invat cateva acorduri cat sa pot canta niste melodii mai simple. Nu poate fii foarte greu,am invatat sa cant la orga tot de pe internet si acum ma descurc chiar bine. Problema este ca nu am gasit un site explicit, deeeeeci stie cineva vreun site? Funda si merci! x3

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea, la chitara e putin mai deosebit, pentru ca trebuie sa te indrume cineva, care cunoaste, pentru obtinerea unor anumite tonalitati.

| adaxbye explică (pentru Danut_Popa_1961):

Eh,am primit un mesaj in privat de la cineva care imi aratase un site. Am invat acordurile care imi trebuiau.:d

| mary4048 a răspuns:

Ti-as recomanda un tip pe care il cunosc personal, si care are pe youtube cateva clipuri din care ai putea invata.Il cheama Ken Mercier. sper sa-ti foloseasca sfatul meu si bafta!

| Chris53288 a răspuns:

De la tipul asta am invatat eu sa cant si datorita lui am ajuns sa cant piese foarte grele canteate de Slash :D
https://www.youtube.com/user/lectiadechitara