| Girly97 a întrebat:

De miercuri sunt foarte ragusita si nu stiu de ce, pur si simplu vocea imi este diferita si mai groasa decat de obicei fara o cauza anume dar nu ma doare deloc gatul. Sa merg saptamana viitoare la ORL?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| IoanaWorld a răspuns:

Cati ani ai? Ma refer daca ai trecut prin pubertate pana acum.

| untu a răspuns (pentru IoanaWorld):

Nu ai inteles? Nu vezi ca e fata?

| untu a răspuns (pentru IoanaWorld):

Poti sa mergi chiar imediat in a doua zi de Pasti, sunt medici de garda in caz de urgente la ORL!

| Girly97 explică (pentru untu):

Nu cred ca raguseala este o urgenta ORL, nu ma doare gatul.

| untu a răspuns (pentru Girly97):

Nu e o urgenta, dar nu ar strica nimanui sa le verifici! O mica preventie nu strica nimanui, poate fi un semn mic al bolii ascunse!

| IoanaWorld a răspuns:

Chiar daca e fata, vocea se schimba pe parcurs. La 30 de ani nu mai ai voce ca la 10 ano