| Kittttttttty a întrebat:

Am sa va povestesc ceva si sa ma ajutati cumvasadSunt cu prietenul meu de un an jumate.Ne intelegeam foarte bine si ne intelegem(el nu stie ca am aflat ce facea). Acum e plecat in Germania de vreo 3 saptamani, am tot vb cu el pe mess mi-a dat parola de la id lui fara sa i`o cer, asa din vb in vb si mi-a zis ca oricum nu are nimic de ascuns.Am intrat pe id lui si i-am vazut toate conversatiilesadm`am socat cand am vazut cu cate fete vorbea si pe toate le chema la el(ii spunea uneia ca so-ar intoarce in tara numa pentru ea si ca ar fugii in lume cu ea), ii spune-i unui prieten ca umbla cu doua (cu mine si cu mai una de doua luni, ca eu o sa il astept, dar pana atunci el oricum in face de cap, ceva de genu). Cu mine in schimb vorbea atat de dulce, era asa de tandru.Nu il inteleg.ne-am despartit in ianuarie dupa un an de relatie, el zice ca din vina mea ca l-am inselat, intr`adevar sau auzit vorbe, dar nu era adevarat.Tot el ma cautat in Aprilie sa ne impacam ca ii e dor de mine si ca si-a dat seama ca eu nu am fost devina, ne-am impacat.Si am mai vazut pe mess ca vorbea cu unu si ii zicea ca oricum cand vine acasa tot la mine se intoarce.De ce? ce vrea, avuta nu sunt sa cred ca profita de mine.Si nu inteleg de ce a vrut sa ne impacam daca tot isi bate joc?

Răspuns Câştigător
| PucCalina a răspuns:

Eu cred ca nu profita de tine. Treaba cu id-ul a facut-o intentionat sa vezi tu ce face el. Daca tu spui ca i-a spus asa prietenului sau,poate are dreptate. Probabil ca pe fetele acelea le foloseste,nu neaparat pe tine. E la distanta de tine,probabil vrea sa simta placere. Ca sa afli daca teoria mea e adevarata si poate el chiar te iubeste numai pe tine, incearca sa nu il mai bagi in seama cateva zile. Apoi, nu.i da nicio explicatie. Sigur, tot el se va intoarce la tine. Ii va parea rau. Tu trebuie doar sa fii indiferenta. sa nu scoti un cuvant. Succes! si numai fii suparata.:*