| LittleRose a întrebat:

TPU, e o situatie mai...sa zicem ca dureaza de prea mult timp. V-as ruga mult sa aveti rabdare sa cititi toata povestea.Nu stiu daca merita sau nu, dar apreciez orice sfat oricat de marunt.Va rog happy. Deci, e vorba despre un baiat, ne cunoastem de mici, suntem vecini, am mai povestit anterior despre el. E un golan in adevaratul sens al cuvantului.Nu stiu ce sa spun.Toata lumea din jurul meu imi spune ca nu simte nimic pentru mine.Si ii cred pe ei.Pentru ca poate fi imaginatia mea.Sa va povestesc intamplari marunte care mi-au dat de inteles ca el tine sau nu la mine.
M-am gandit ca da, tine la mine in urmatoarele contexte.Eram pe banca, eu si doua prietene iar el pe banca de vizavi de noi. A trecut un baiat mai mare, tot un vecin iar eu i-am facut semn destul de vizibil uneia dintre prietene si ma uitam inspre vecinul care aparuse.Atunci el s-a intors, s-a uitat urat la vecin, apoi la mine.Se aseza langa mine pe banca, avea momente cand vorbea ok dar si momente cand ma lua la misto, ma facea sa ma simt prost si se ajungea la jigniri. Cea ce nu mi-am explicat pentru ca inainte nu facea asa cu mine. M-a mangaiat pe par, a fost o intamplare care ma incrimina ca m-as fi apucat de fumat si mi-a zis ca daca ma prinde ii spune mamei mele, eram pe afara cu el, cele doua prietene si un prieten bun de-al lui, el tot facuse faze, se mai si uita la mine dar mai mult faze rautacioase. Apoi prietenul lui i-a spus ceva de genul : "Hai ca se vede ca iti place de ea!". Si el a negat intr-un mod agresiv.Intrebarea mea este : Ii place de mine? Daca da cum m-as putea apropia de el? In vederea unei relatii? Si as dori o explicatie pentru felul urat in care s-a purtat.Multumesc anticipat. Fundita+vot

Răspuns Câştigător
| Alyy_8338 a răspuns:

Pai. eu as zice sa ai de grija sa nu te vada ca fumezi laughinglaughinglaughing ca s-ar putea dupa aia sa te santajeze ca sa nu te spuna la micata big grin
poate ca vorbeste cu tine la misto sa se dea mare, jmechier cam asa suna " cine mis eu " dar cel mai bine ar fi sa vorbesti numai tu cu el... poate el te crede vecina mai mica (daca exista diferenta de varsta intr voi ) demostereazai cu nu mai esti un copil, incerca la inceput sa vorbiti lucrui banale mai ales cei place lui... si inca un sftat daca ai zis cai un golan ia de grija la ceti propune in cazul unei releti laughingwinking (fundita)

7 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

Nu stiu cat de mult te place, dar, din ce povestesti tu, stiu clar ca este f gelos. Lui nu-i convine ca tu te uitai la celalalt vecin. Oricum, nu te porti urat cu o persoana pe care o placi, gen cum ai zis tu " si momente cand ma lua la misto, ma facea sa ma simt prost si se ajungea la jigniri". Asta nu e in regula. Si nu inteleg de ce esti cu el daca te face sa te simti prost si e golan si nu-ti place cum se poarta. Trebuie sa renunti la el, sa-ti gasesti un baiat finut care sa te aprecieze, sa te faca sa te simti bine tot timpul. FARA JIGNIRI! Nu merita sa pierzi timpul sa incerci sa te apropii de el, este un golan si n-o sa-l schimbi tu, nu foarte curand, si nu are rost sa stai sa suporti tot ce-ti face, pe motiv ca iti place de el. Ohooo stii cati baietii mai sunt pe lume? Sau, daca nu-ti place in lume, atunci cati baietii mai sunt in jurul tau? Nu stii, pentru ca nu te uiti, pentru ca stai dupa baiatu' asta care nu merita. Deschide ochii si o sa fie bine:* O sa-ti mai placa de 40 de baieti pana sa te mariti laughing
Ca sa-ti gasesti adevaratul print, trebuie sa saruti multe broaste :*

| Loola_4761 a răspuns:

Mda pai ar cam fi o mica mare problema thinking si eu sunt in acceasi situatie sa stii...pe scurt.baiatul de care imi place se comporta cam ciudat de la o vreme.thinking asa ca te inteleg...probabil ca ii place de tine din moment ce face astea, dar s-ar putea sa nu te placa.nu te lasa ametita de chestiile dragute.:X:*

| Florennce a răspuns:

Complicat...straight facePai probabli te place, vede ca esti diferita si vrea sa te protejeze si sa fie cu tine...ori poate doar te considera o prietena mai ales ca sunteti vecini si din cauza asta considera ca trebuie sa aiba grija de tine. Incearca si tu sa creezi situatii in care sa-ti dai seama daca te place sau nu, iar in legatura cu faptul ca s-a purtat mai impulsiv, asa sunt unii baieti, uneori cand nu vor sa recunoasa ceva, se simt stanjeniti daca cineva le zice asa in fata! happy paahappy

| Adda_5780 a răspuns:

Eu zic ca te place in felul lui de "golan"laughing. cred ca faptul ca te jigneste si te face sa te simti prost etc., sunt doar o scuza pentru a masca ce simte. Avand in vedere tot ce ai povestit cred ca cel mai bun lucru pentru tine ar fi sa fii ferma, sa nu accepti mistourile, si sa ii spui ce simti. In fata, deschis. Intreaba`l daca te place. Vorbiti despre asta si nu il "lasa"sa plece pana nu clarificati totul. Daca pe parcursul discutiei te simti prost...asta e. Gandeste`te ca ai mai trecut cu el prin "starea"asta si ai suportat! Nu lasa emotiile sa te domine. Poate sa zica la toti ca nu te place doar pentru ca nu crede ca o fata ca tine se poate uita la el. Parerea mea. Succes >big grin

| condemnedAntagonist a răspuns:

El nu te place imi pare rau doar profita de tine doar cauta... lasa asteapta pana la momentul in care va veni cel care il meriti si tu si el.

| cristi_6546 a răspuns:

Eu zic c are tulburari de socializare prin comportament sexual deviant adica ai place sa umileasca s sa ada cum sufera o fata ca apoi tot el sa o scoat din acea stare eu zic sa ati cauti pe altcineva

| luana1 a răspuns:

Fa diferenta intre afectiunea unui baiat care exlude jignirile si orgoliul tipic masculin de care a dat dovada in povestioara ta.Un om care te respecta nu te jigneste chiar daca se enerveaza sau apar situatii neplacute.