| miru_9957 a întrebat:

Am o problema.Ma intelegeam foarte foarte bine cu prietenul meu.El vorbea intruna cu mine si ma alinta si avea grija de mine. Daca nu ma imbracam bine sau nu mancam ma si certa
Ei bine, acum doua saptamani ne.am despartit pentru ca el a spus ca subt prea multe certuri(in saptamana aia chiar ne certasem) dar am ramas prieteni.In fiecare zi ne intalneam sa mergem impreuna catre scoala.Ieri am fost la el vreo 15 minute si m.a vazut ca am inceput sa plang si ma abtineam sa nu o mai fac.Si m.a luat in brate. Dupa care mi.a spus sa ne impacam.
am mai avut certuri grave si se purta urat, dupa care era cel mai dragut.Dar acum nu stiu daca va fi la fel.Aseara m.a ignirat complet.A fost afara cu prietenii si dupa a intrat pe skype sa vorbeasca tot cu ei.Acum nu stiu ce sa mai cred.
Dupa cum am mai zis,acest lucru s.a mai intamplat de cateva ori,spunea cuvinte grele. Dupa plangea si imi sounea ca isi cere scuze, ca nu vrea sa ma piarda niciodata si ca a gresit
Cum as putea sa fac sa fie ca inainte? Sa se poarte ca inainte.

7 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Probabil este bipolar sau sufera de ADHD, problema des intalnita la copii.Recomanda`i un consult psihologic/psihiatric pentru binele lui in viata.

| BadAngel3 a răspuns:

Cati ani ai?

| miru_9957 explică:

Problema e ca nu simt ca ma pot atasa de altcineva.Suntem deja de foarte mult timp impreuna..si chiar nu cred ca daca ne.am desparti as putea gasi alt baiat.

| stef87 a răspuns (pentru miru_9957):

Da' tu ce crezi, ca te atasezi cand vrei, hop-top? Adevaratele sentimente nu se nasc asa, dintr-o data, de ochi frumosi! E normal sa simti mai multe fata de omu asta, cu care ai trecut prin mai multe certuri si stii cum reactioneaza!
Nu ti-as recomanda sa continui relatia asa serios si cu multa afectivitate! Poate ca are anumite probleme asa cum a spus si WaterDrop, poate pur si simplu e o zapaceala tipica voua, copiilor, care incercati uneori sa mergeti prea departe si sa va jucati de pe-acum de-a relatiile serioase, cand nici macar nu stiti ce ar trebui sa simtiti pentru o relatie serioasa, iar la primul impuls, care o fi el, se rastoarna totu'cu fundu'in sus!
pentru voi acum e momentul sa va distrati, sa socializati ca tovarasi, nu ca indragostiti, sa intelegeti mai multe feluri de oameni, ce e bine si ce e rau pe lumea asta, sa va faceti un drum in viata; abia cu timpul apar si relatiile alea de le-ati vazut la mami si la tati

| miru_9957 explică:

Vom mai incerca putin si daca el ma trateaza tot cu indiferenta
si eu voi face la fel

| Alexandru_Manutza_1989 a răspuns:

O relatie rupta...nu v-a mai fi niciodata ca inainte! Iti spun din propria experienta! Incearca sa cunoasti alte persoane sa te atasezi de altcineva! Sa stai sa induri, nu merita!

| Alexandru_Manutza_1989 a răspuns:

Cati ani ai?