| TudorPRK a întrebat:

Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta big grin
Iau ore de canto si vreau sa ma apuc si de cursuri chitara.
Vreau sa i-mi iau o chitara acustica ce mi-ati recomanda? Nu dispun de o suma foarte mare de bani (cam 250-300 lei) asa ca sunt pus pe ganduri intre Jervis, Pasadena, Flame... stiu ca nu sunt firme foarte bune dar la suma asta de bani mai mult nu i-mi permit.
Va rog daca ma puteti ajuta orice raspuns e bine primit
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| AnnealedPride a răspuns:

Greu de zis o marca anume!

Nu prea sunt diferente mari intre chitarile din zona asta de pret! Toate au niste "bube", de obicei defecte de fabricatie; nu prea ai garantia ca o sa ai un lucru bun din fabrica.

Esentialul e sa mergi cu cineva care stie ce sa caute
- sa aiba griful drept (e cel mai important aspect)
- sa aiba intonatie buna ( sa nu falseze in pozitii mai inalte)

Se intampla la unele chitari sa fie acordate perfect, sa sune bine in prima pozitie, dar cand urci pe grif, sa se duca tot.

Bafta la cumparat! happy

| TudorPRK explică (pentru AnnealedPride):

Deci in general nu e o legere foarte buna o chitara ieftina dar depinde si de noroc.
Mersi happy