| PeacEx333 a întrebat:

Am un Samsung S5230 si ma intrebam cum pot sa ii transfer muzica din calculator in telefon. A da, si cum trebuie sa fie melodiile si de unde le descarc. [Formate mp3.etc.] VA ROG AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Banuiesc ca e prima data cand bagi muzica pe el.Am si eu unul si primul lucru pe care trebuie sa faci e sa intri la setari>setari telefon>conexiuni PC>stocare im masa. Daca nu setezi asta nu te vei putea conecta la calculator cu cablul de date(sau cititor de carduri), stiu pentru ca am patit-o si eu.Dar mai mult ca sigur ai cablu de date. Apoi descarci de pe net melodii in format MP3 si dai copy-paste in cardul de memorie(trebuie sa ai card de memorie in telefon, bineinteles). Poti sa bagi pe telefon si filme sau videoclipuri in format 3GP sau diferite jocuri dar nu iti recomand pentru ca mie mi-au intrat virusi si a trebuit sa il duc la service.

2 răspunsuri:
| SimplyTheBest a răspuns:

Si eu am Samsung s5230.eu imi bag melodiile de pe PC (calculator_ pe telll foarte simplu.trebuie sa ai neaparat Cablu De Date sa Cititor de card+ card. Daca ai una din astea doua, iti descarci muzica de pe net in format MP3 audio, iti conectezi cablul de date sau cititorul de card la Pc si la introduci. Simplu happyhappy
Baftaa!

| Marius_Cosar_1990 a răspuns:

Descarca Samsung kies