| Eusiatat18 a întrebat:

As vrea sa stiu in ce consta admiterea la un liceu de arte, mai exact la canto. Ce ar trebui sa fac la admitere? Trebuie sa cant ceva, daca da imi vor da ei o melodie sau trebuie sa-mi aleg eu una? Si daca dau la un astfel de liceu dupa voi putea merge la orice facultate?
Vreau sa precizez ca am ureche muzicala foarte buna, si am si voce. Cunosc notele muzicale stiu sa solfegiez, sa tactez etc.

Răspuns Câştigător
| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Vei da un test despre muzica. Despre note muzicale etc. VA fi si o proba unde o sa canti tu ceva ales de tine, si probabil iti vor da si ei ceva la alegere. Daca ai voce o sa fii admis. Du-te la liceul acela si intreaba. Este diferit la fiecare liceu. La asemenea profile concurenta este mare. Poti sa faci orice facultate.