| EnterSandman a întrebat:

as vrea sa va citez o propozitie dintr-un dialog cu o anume fana JB(nu dau nume ca oricum e batuta de soarta), in care as vrea sa imi raspundeti daca are sau nu dreptate happy, raspunsul al stiu si eu... dar as vrea sa va intreb si pe voi de ce parere sunteti happy

"Sti tu ce este aia muzica, nu?rolling on the floor) Bai rockar tampit majoritatea lumii aculta muzica usoara nu rock"

Stiu...stiu...e putin dusa cu duhul. fata asta dar ce sa-i facem, decat sa ai aratam ca greseste. happy

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Păi și ce dacă ascultă majoritatea lumii?
Dacă un gen este ascultat înseamnă automat că e bun?

Rezultă - Majoritatea lumii are gusturi de rahat laughing
Aș scrie eu mai multe, dar mi-e cam lene să îmi spun aceeași părere de sute de ori și sunt sigur că tu știi deja opinia mea în legătură cu superioritatea rock-ului față de celelalte genuri de muzică. Oricum, de ce te chinui cu una de genul lui LadyJ (dacă nu chiar ea)? E atât de proastă încât nu va înțelege niciodată. Las-o acolo cu Justin biberon în prostia ei. Chiar nu merită chinuiala!
Baftă

11 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

E terminata! Majoritatea lumii e tampita, stii si tu asta, nu? De ce sa fim ca toti? De ce sa nu ai stilul tau si sa traiesti cum vrei tu?
Si stai putin, ce ar vrea sa asculti? Justin Bieber, Miley Cyrus si Selena Gomez? Asta e muzica? Nu prea cred.
Ok, fie ca ea, "majoritatea lumii asculta muzica usoara", dar o melodie d-asta de-a lor nu rezista pe piata mai mult de 1 an, dupa aceea nici dracu nu o mai stie, in timp ce rock-ul clasic e nemuritor. Sunt formatii ale anilor '80 ca Guns n` Roses, Manowar, Metallica, Bon Jovi, trupe legendare care ne fac sa ascultam melodiile lor din nou si din nou.
In fine, stii vorba aia "Iart-o Doamne ca nu stie ce zice!", i se potriveste perfect!
Bafta!

| TheDarkEmpire a răspuns:

In primul rand, cati ani are fata aia?laughing Asta e intrebarea de baraj!
Ce conteaza ce asculta "majoritatea lumii", asta e problema lor. Sa te enervez pe fetite? Pentru ce? Mai bine nu le da apa la moara si nu mai aduce subiectul in discutie in special cu "astia cu muzica usoara" laughing
Die 4 Metal! \m/
Rock-ul/Metal-ul in comparatie cu Muzica Usoara (sa zicem Pop, ca e ceva mai raspandita) sunt usor caracterizate:
* O melodie pop apare azi, peste o luna e veche (old stuff)
* O melodie rock este buna si peste 100 de ani.

| KarmaPolice a răspuns:

Fiecare asculta ce-i place, ce sentimente, stari de spirit are in momemntul respectiv etc.
Daca ei ii place muzica usoara este treaba ei, nu trebuie sa te pui la mintea ei si sa-i asculti parerile sau sfaturile.
Iar, de demonstrat n-ai ce sa-i demonstrezi. Zi ca ea, fa ca tine

| EnterSandman explică:

Da.scuze,am niste greseli,eram nervos, ca eu vorbeam frumos la inceput iar ia a inceput sa imi injure stilul si muzica...ori cum nu ai cum sa le demonstrezi si sa le arati care este adevarata muzica, nu poti decat sa bagi 2 injuraturi si sa il blochezi...

| EnterSandman explică:

Ya ya...right laughing

| EnterSandman explică:

Asa este... uite odata in viata am vrut si eu sa fac un gest nobil...sa ai arat calea.acelei fete sarmane care nu stie ce face laughing, si ia.mea spus ca sunt "rockar tampit", si se mai spunea despre mine ca sunt inganfat si nu acept sfaturi de la nimeni.eu as nimic pe langa asta laughing

| DinooCanScreamRawwrr a răspuns:

Păi şi dacă majoritatea lumii se aruncă de pe un bloc cu patru etaje şi eu vreau să mă arunc de pe unul cu opt etaje care e problema?! Dacă majoritatea nu ascultă rock pentru că pur şi simplu nu vor sau pentru că nu le place, asta nu înseamnă că şi eu trebuie să ascult toare rahaturile comerciale, right?

| RXN a răspuns:

Cate injuraturi primesc eu de prin a6-a...Si cat de tare ma durea fix in ce nu am...
Care-i relevanta? Asculta ce-ti place,la urma urmei,cat nu-i deranjezi pe altii[a se vedea minunatii smecheri de cartier care-si fac gratar in spatele blocului, cu maneaua la maxim], n-ar trebui sa-ti pese.Cand vine vorba de unele lucruri, inclusiv muzica, minoritatea nu se supune majoritatii.

| pretzel a răspuns:

Sunt total de acord cu 7h30.
Nu tot ce zboara se mananca asa cum nu tot ce se asculta e ok. laughing

| Ralluca25 a răspuns:

Degeaba ii arati ca a gresit ca nu isi da seama laughing)
niciodata nu mi-a placut de jb nici numele lui ce`i cu numele asta justin bieber rolling on the floor) altu nu`si putea gasi thinking
cica majoritatea asculta muzica usoara eeh uite ca eu nu ascult muzica de aia laughing).
in fine mai sunt si oameni din astia. nebuni dupa jb laughing

| Denii_1020 a răspuns:

1.Fiecare asculta ce vrea, gusturile nu se discuta!
2.Traim in Romania, cultura scazuta in procent de 80%, se apreciaza orice sunet pe care poti da din buric...ma rog
3.CAre-i faza, pana la urma? daca toti asculta un rahat trebuie` sa asculti si tu? nu pricep
4.Ai greseli de ortografie care.s destul de mari...
SFat: Mai fa o recapitulare la ortografie si nu face niciodata ceva doar pentru ca "majoritatea" facehappy