| DacianAlin a întrebat:

Astazi am achizitionat un sistem 2.1 de la Myria, mai precis "Myria 8032". Problema e ca sistemul nu raspunde la comenzi. Telecomanda nu face nimic iar butoanele de pe subwoofer nu fac nimic nici ele. Care ar putea sa fie problema? Dupa ce aprind sistemul pe ecran apar niste coloane si raman asa.

Răspuns Câştigător
| TheCaliptus35 a răspuns:

Du-l neaparat la Altex la garantie (banuiesc ca de acolo l-ai cumpărat.Cei de acolo au tot timpul probleme de genul cand vine vorba de produse de la Myria.Nu prea ai ce sa ii faci acasa si nici nu te sfatuiesc sa il desfaci deoarece pierzi garantia. Sfatul meu este sa incerci ce am mentionat prima data mai sus si ca pe viitor sa nu mai cumperi produse de la aceasta firma, ci te poti duce pe "Serioux" sau alte brenduri care sunt in acelasi pret. Sper ca ti-a fost util raspunsul meu.

| DacianAlin explică (pentru TheCaliptus35):

Asa am si facut. Am mers la Media si l-au testat si au vazut ca nu merge, asa ca am primit un sistem nou. Acesta merge, din fericire. Am cumparat sistemul de la Myria deoarece era ieftin si nu planuiesc sa il tin foarte mult timp, insa niciodata nu am patit ceva de genul asta cu produsele Myria. Oricum, multumesc pentru raspuns!

| TheCaliptus35 a răspuns (pentru DacianAlin):

Oricand,cu mare placere!