| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU ce parere aveti despre filmele si muzica lui 2PAC? DAU FUNDA.

2 răspunsuri:
| leapșa a răspuns:

Din pacate i-am ascultat doar primul album, si cateva alte melodii, iar de vazut, am vazut ultimul film in memoria lui, "all eyez on me", si inca unul cu el, "Poetic Justice".
Pot spune ca a fost un om foarte inteligent (a citit Shakespeare in copilarie si Machiavelli in puscarie) si asta se vede/s-a vazut in versurile lui.
Dupa cum se stie, muzica lui a avut un impact puternic asupra societatii de culoare din SUA, facandu-i pe acei oameni sa lupte pentru drepturi si corectitudine. Dar ce pot spune despre versurile sale, este ca sunt geniale. Fiecare cuvant isi are locul lui in fiecare vers. Am intalnit asta si la melodiile vechi ale lui Jay-Z si desigur, Eminem, dar pentru mine 2Pac va ramane cel mai bun.
Insa rap-ul de acum... Putini, foarte putini cantareti (aka rapperi) pun suflet si au versuri cu noima.

| RobertM16 a răspuns:

Ce anume exact te-ar interesa?

Filme cu el sunt multe,printre ele ar fi:Juice, Bullet, Biggie and Tupac, Sunset Park, unul nou din 2017: All Eyez on me.

Albume:Still i Rise, 2Pacalypse Now, The Don Killuminati, Until the end of time.