| anonimatasexy6 a întrebat:

cum sa fac sa devin artista, adica cum sa am succes? Fac canto de aproape 2 ani dar nu am niciun trofeu. Diplome de participare am si multe altele, insa un trofeu nu am. Cum sa fac sa am atitudine pe scena? Sa nu mai am emotii, caci eu mai mereu am emotii si nu stiu cum sa mi le controlez. Cum sa fac sa ridic juriul in picioare? Ca sa devin artista trebuie sa am multe trofee si premii?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să devii artistă de succes, este un proces de lungă durată. Ce fel de succes? La tine în oraș? La TV? Internațional? Ai nevoie de mult studiu cu un profesor bun, iar apoi ai nevoie de un impresar bun, Singură nu vei reuși.