| IAOIADNAA a întrebat:

Buna TPU de cateva luni am inceput sa ascult rock si e suuuupppeeerrr, puteti sa-mi spune-ti si mie niste trupe rock in afara de disturbed, paramore, skillet, metalica, scorpions

Răspuns Câştigător
| CautNume a răspuns:

Http://www.metalhead.ro/trupe/

11 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Acum vad, "metalica"?!

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Amon Amarth
Burzum
Megadeth
Slayer
Hammerfall
Lordi
Korpiklaani
Kalmah
Iron Maiden
Saxon

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând Skillet şi Paramore sunt trupe naşpa.
În al doilea, formele corecte sunt "Metallica" şi "spuneţi".

Ascultă aşa :
-Nirvana
-Alice In Chains
-Pearl Jam
-Mad Season
-Soundgarden
-Rammstein
-Dream Theater
-Megadeth
-Slayer
-Anthrax
-Kreator
-Testament
-Sepultura
-Pantera
-Iron Maiden
-Black Label Society
-Guns N' Roses
-AC/DC
-Lake of Tears
-Amorphis
-Ensiferum
-Korpiklaani
-Eluveitie
-Turisas
-Sonata Arctica
-Avantasia
-Apocalyptica
-Nightwish
-Therion
-Kamelot
-Epica

De asemnea, să nu uităm de "clasici" : Queen, Deep Purple, Pink Floyd, Def Leppard, Led Zeppelin, The Who, The Rolling Stones, The Doors, Aerosmith,
Van Halen, The Animals, ZZ Top. Simt că îmi scapă ceva...

Şi româneşti, îţi recomand Bucovina, Truda, Trooper, Carpatica, Negură Bunget, Bucium şi Sanctuar. Bănuiesc că de Iris, Cargo şi Phoenix ştii.

| IAOIADNAA explică (pentru anonim_4396):

1 gusturile difera
2 am cerut trupe nu corectare gramaticala

| anonim_4396 a răspuns (pentru IAOIADNAA):

1. Nu mă interesează gusturile tale.
2. Nu e vina mea că nu scrii corect şi după cum vezi ţi-am zis o grămadă de trupe.

| IAOIADNAA explică (pentru anonim_4396):

Iar acum ce faci? imi ceri socoteala ca nu ti-am dat tie funda sau ce?
I-am dat-o lui CautNume pentru ca el mi-a dat un stie cu mult mai multe trupe
2: nu ma intereseaza limba romana, Romania si tot ce tine de cacatul asta de tara pentru ca-n maxim 10 ani voi pleca de-aici definitiv, poate chiar 6 daca am noroc!
A da si sa stii ca stiu engleza mai bine decat romana pentru ca aia macar imi foloseste la ceva nu ca romana care-i inutila!

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,Sabbath ti-a scapat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IAOIADNAA):

Nu mă interesează părerea ta despre România, sau cât de bine ştii tu să scrii româneşte.
Nu îţi scot ochii pentru nicio fundă. Nu sunt interesată de colectarea lor, ţi-am răspuns doar la afirmaţia " am cerut trupe". Dai fundă cui vrei. Şi încetează să te victimizezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Da. Şi Motörhead, Judas Priest, Kiss, Bad English, W.A.S.P şi Skid Row.

| luliluli a răspuns:

Cargo
iris