| lary589922 a întrebat:

deci, am chitara de approx. 2 ani insa nu am mai pus mana pe ea de un an si vreau sa ma apuc serios. stiu acordurile de baza si ma descurc la schimbarea lor dar mi ar placea niste cursuri sau site-uri ca sa ma apuc serios si sa pot canta mai multe decât melodii gen "andri popa ". daca aveți ceva site uri, ponturi sau orice care m-ar putea ajuta, va rog sa imi spuneti. O alta problema o reprezintă pentru mine si acordurile cu bare. Daca aveți niste trucuri sau ceva laughing) mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| syd a răspuns (pentru syd):

A, si de acordurile cu bare nu ai cum sa scapi, pentru ca sunt omniprezente. trebuie sa iti rodezi mana si degetele pana le poti canta, si asta doar prin exercitiu rezolvi. nu stiu ce alte ponturi iti pot da, poate daca imi zici ce gen de muzica vrei sa canti? idk.