| xXGaBiXx a întrebat:

Este adevarat ca melodia Lil Wayne feat. Bruno Mars - Mirrors este o melodie satanista? Pentru ca video-clipul spune 'Da' dar versurile spun lucruri adevarate (adica nu e satanista).

Răspuns Câştigător
| zozoMik a răspuns:

Pai este pe cruce, dar de cand crucea este simbol satanist:S
Crede-ma am vizionat videoclipul de foarte multe ori, multi considera ca pictura acea din final ar reprezenta si ea un simbol satanist, stii tu tot rosul acela, lil rastignit, acele 2 desene din colturi, insa dupa parerea mea aceasta reprezinta parerile de rau ale lui Lil fata de ceace a ajuns el, de ceace este, de trecerea timpului ireversibil, de greselile pe care le-a facut datorita carora a ajuns singur, unicul lui prieten fiind el. In fine aceasta este ipostaza in care el se pune in aceasta piesa.
Daca ati observat intre cele doua fete din colturi (care pana la urma il reprezinta pe acesta,, rau " sa spunem ), este el pe acea cruce cu un microfon in mana, astfel pictura indica felul in care acesta isi exprima sentimentele, prin muzicawinking
Asadar chiar credeti ca asta a vrut Lil si Bruno sa exprime in aceasta piesa?
Eu cred ca Nu! happy :X

14 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Ba, oameni buni, melodia nu e satanista, e despre schizofrenie si dubla personalitate, mie mi se pare singura decenta a lui Lil Wayne, si zice clar: "through my rise and fall, you've been my only friend", acel prieten, fiind oglinda, reflectia omului, alter-ego-ul sau, cealalta personalitate, cum vreti sa-i spuneti.Cand e pe cruce Carter(ca asa il cheama pe Lil Wayne), se simbolizeaza ceea ce vrea el sa faca, prin aducerea in prim-plan a personalitatii sale secundare, dupa lupte din astea interioare("so why are we, talking to each other again?"), si "uciderea" persoanei ce era.Greu va mai prindeti, si mult va mai place sa interpretati. Daca vreti simbolistica pe fata, uitati-va la concertele Madonnei, sau la tot albumul nou, MDNA, ca musteste acolo.Pe de alta parte, Carter a adoptat o tema ceva mai serioasa pe Mirror, si era normal sa apara astfel de supozitii, dar melodia n-are nicio treaba cu satanismul, ci mai degraba cu "the devil inside" si impulsurile astea ce te fac sa iti abandonezi personalitatea pentru ceva nou, si s-o renegi pe prima.

| Holocaust a răspuns:

Bă, să mă ţină cineva că mor aici...:))
Dacă Sătănel ar vrea să fie invocat intr-o melodie, ar alege una cu stil, gen: http://youtu.be/joEAb_y7ZYA nu hipsterisme de-astea, deci nu ţi-o mai bate aiurea pe aici. E chiar stupid...Nu e o piesă satanistă. Dacă unii înţeleg asta datorită clipului, mi-e milă de ei...

| zozoMik a răspuns:

Buna
Chestia asta pe care o afirma uni este o adevarata aberatie.
Pentru cei care au vazut videoclipul original, Lil isi face cruce, Nu consider ca ar face asta intr-un videoclip al unei poze cu mesaj de acest gen, si in plus daca pana acum nu ati vazut acesta are tatuat pe ploape,, Fear God" si pe frunte are o cruce, chiar credeti ca ar transmite mesaje sataniste in piesele lui, ca ar fi un necredincios?
Pe bune happy Superba piesa:X Lasati aberatiile deoparte happy
Sper ca te-am lamurit xXGaBiXx :X

| zozoMik a răspuns (pentru zozoMik):

Poze= melodii laughinglaughing wtf...chiar m-am enervat. ma scuzati :X melodii vroiam sa spun

| xXGaBiXx explică (pentru zozoMik):

M-ai lamurit dar atunci cand arata pleoapele in spatele lui este el pe o cruce... dar oricum toti aveti raspunsuri lamuritoare happywinking

| xXGaBiXx explică (pentru zozoMik):

Dar ''Fear God'' inseamna Frica lui Dumnezeu sau Frica de Dumnezeu?

| zozoMik a răspuns (pentru xXGaBiXx):

Pai daca era Frica lui Dumnezeu, Lil fiind un fel de eu stiu ce demon, de care lui Dumnezeu ar trebui sa ii fie frica, nu vad de ce ar mai avea o cruce in frunte, asadar consider ca este Frica de Dumnezeuhappy :X
In fine aceasta este doar parerea mea happy :X

| xXGaBiXx explică (pentru zozoMik):

Deci tu ai dat cele mai bune raspunsuriwinking mersi mult! Funda

| xXGaBiXx explică (pentru zozoMik):

Si eu cred la fel ca este ''Frica de Dumnezeu''

| zozoMik a răspuns (pentru xXGaBiXx):

N-ai pentru ce xXGaBiXx :X
A fost placerea mea sa te lamuresc happy

| MaryuS202 a răspuns (pentru zozoMik):

Doamne in sfarsit unu cu logica in cap! daca nu ii lamureai tu o faceam eu. sper ca ai lamurit toti prostii care spuneau ca lil wayne face parte din secta satanista 'iluminantii'.
RESPECT

| zozoMik a răspuns (pentru xXGaBiXx):

Pai este pe cruce, dar de cand crucea este simbol satanist:S
Crede-ma am vizionat videoclipul de foarte multe ori, multi considera ca pictura acea din final ar reprezenta si ea un simbol satanist, stii tu tot rosul acela, lil rastignit, acele 2 desene din colturi, insa dupa parerea mea aceasta reprezinta parerile de rau ale lui Lil fata de ceace a ajuns el, de ceace este, de trecerea timpului ireversibil, de greselile pe care le-a facut datorita carora a ajuns singur, unicul lui prieten fiind el. In fine aceasta este ipostaza in care el se pune in aceasta piesa.
Daca ati observat intre cele doua fete din colturi (care pana la urma il reprezinta pe acesta,, rau " sa spunem ), este el pe acea cruce cu un microfon in mana, astfel pictura indica felul in care acesta isi exprima sentimentele, prin muzicawinking
Asadar chiar credeti ca asta a vrut Lil si Bruno sa exprime in aceasta piesa?
Eu cred ca Nu! happy :X

| cargodrive a răspuns:

De unde draq ai auzit asta? Ma nu te mai lua dupa prosti si asculta ce vrei...

| xXGaBiXx explică (pentru cargodrive):

Aveti amandoi dreptate happy

| numerandom17 a răspuns:

Eu zic ca nu, deoarece nu e nici in videoclip vreo jignire la adresa lui Dumnezeu, si versurile sunt ok.
deci eu cred ca melodia nu e una satanista.