| Butnaru_madalina_1993 a întrebat:

Buna TPU
Imi place foarte mult sa cant si vreau sa ajung mare, dar cand vine vorba de lectii de canto nu vreau sa ma duc, sunt timida
Va rog sa ma ajutati cu un sfat!
Ce sa fac
Dau funda la cel mai bun raspuns :*

3 răspunsuri:
| Lio a răspuns:

Nu esti singura in situatia asta.Nu sunt aici pentru "fundita" sau alte prostii de genul asta.
Incearca sa repeti cat mai mult acasa, canta...pur si simplu asculta melodiile care iti plac, canta odata cu ele, incearca sa inveti versurile, apoi canta acapella incearca sa te auzi pe tine insati, chiar daca cand te inregistezi la inceput nu o sa-ti faca placere.Ar fi bine sa inveti sa canti si la un instrument, unul pe masura vocii tale.Nu ar trebui sa te simti rusinata de vocea ta, exerseaza cat mai mult apoi impune-ti chestia asta cu canto, treci peste timiditate si prezinta-te la niste lectii. Succes.

| RochEq a răspuns:

Sunt persoane care au ajuns meri cantareti fara sa mearga la lectii de canto de exemplu connect-r este un mare cantaret si a venit din mahala eu te incurajez sa faci ce stimti si poate peste cativa ani te vad la kiss tv mooz tv happy succes si sper sa ati indeplinseti visul

| Flaviu_Lapusan_1997 a răspuns:

Eu as spune in primul rand sa faci ce simti.
si in al doilea rand as spune sa mergi la lectii deoarece daca nu o sa mergi o sa regreti mai tarziu si doar facand lucruri in public poti sa depasesti si timiditatea happy